Організатор змагань - компанія ДТЕК Енерго, яка проводить їх вже четвертий рік поспіль. В них взяли участь добровільні пожежні дружини теплоелектростанцій ДТЕК Енерго, Центренерго та Донбасенерго; дві останні компанії приєдналися до участі в змаганнях ДПД теплової генерації вперше.
«Один із ключових пріоритетів компанії ДТЕК - охорона праці та промислова безпека, так було і так буде. Для протидії нештатних ситуацій на виробництві на всіх підприємствах, в тому числі на Бурштинській ТЕС, створені добровільні пожежні дружини, які складаються із наших співробітників. Вони навчаються за спеціальними програмами, відпрацьовують спільні кроки із залученням Держслужби України з надзвичайних ситуацій. Свій професіоналізм вони доводять на змаганнях і в реальних умовах і готові оперативно виступити на фронті усунення потенційних загорянь на виробництві. Щорічно ДТЕК інвестує у впровадження сучасних автоматизованих протипожежних систем на ТЕС компанії. На Бурштинській ТЕС у 2018 році обсяг інвестицій на ці цілі склав близько 3млн грн», - розповів директор ДТЕК Бурштинська ТЕС Денис Шмигаль.
Бойове розгортання, естафета, потрапляння потоком води з брандспойта в ціль, відповіді на теоретичні питання - це те, з чим довелося зіткнутися промисловим вогнеборцям на змаганнях. На думку конкурсної комісії, почесне третє місце у команди Слов'янської ТЕС, «срібло» взяли представники ДТЕК Добротвірської ТЕС. Лідерами турніру стали пожежники ДТЕК Бурштинської ТЕС.
«Першого місця у нас ще не було, але в минулому році ми потрапили в трійку лідерів, тому був стимул, щоб поборотися. У нас була гостра боротьба з представниками команди Добротвора, інші учасники теж були добре підготовлені», - поділився враженнями машиніст котельного обладнання ДТЕК Бурштинської ТЕС Ярослав Гунчак.
«На цьогорічних змаганнях суперники були сильніші, ніж в минулих роках. Відрив складав лише 6-7 секунд. Я дуже радий за нашу команду, яка отримала перемогу для нашої станції. Організація змагань була на вищому рівні», - коментує Ігор Гринда, головний фахівець з пожежної безпеки та цивільного захисту станції.
Нагадаємо, що станція вже 53 роки безперебійно забезпечує місто Бурштин та село Дем’янів теплом та гарячою водою. ДТЕК Бурштинська ТЕС – одна із найпотужніших електростанцій в Україні, її виробнича потужність складає 2351 МВт. ТЕС надає робочі місця 1925 енергетикам та забезпечує світлом 3 млн осіб із Закарпатської та частково Івано-Франківської та Львівської областей. Станція виробляє 64% електроенергії на потреби України, решту - 36% експортує в Словаччину, Угорщину та Румунію. За підсумками 2017 року ДТЕК Бурштинська ТЕС увійшла в ТОП-3 платників податків регіону. Сумарний об’єм податкових платежів з 2012 до 2017 року становить 1,1 млрд грн. Крім того, станція є соціальним партнером міста Бурштин, а тому компанія систематично інвестує в соціально важливі проекти для міста. Традиційно це проекти з енергоефективності, медицини, розвитку бізнес-середовища та підвищення активності громади.