Нововведення цього сезону — акцент на проекти з енергоефективності в ЖКГ та екології, такі проекти отримають невеликі преференції — додаткових 5–10 балів до середньої оцінки конкурсної комісії. Подробиці умов конкурсу можна прочитати на сайті соціального партнерства ДТЕК із територіями діяльності.
З 28 березня до 4 квітня в містах та селах Західного Донбасу пройшли настановні семінари для охочих брати участь у конкурсі. На семінарах розповіли, як правильно оформляти проектні заявки та подавати їх на конкурс. Адмініструють проект: у Павлограді, Павлоградському та Петропавлівському районах — Агентство економічного розвитку Павлограда, у Тернівці — Агентство стійкого розвитку Тернівки, у Першотравенську — Центр сприяння розвитку Першотравенська.
Сергій Воронін, генеральний директор ДТЕК Павлоградвугілля:
«Проект «Громада своїми руками» досяг своєї головної мети — ми не просто виділяємо фінанси на розв’язання якихось точкових проблем у населених пунктах. Завдяки цьому проекту люди проявляють ініціативу, розкривають свої таланти, починають вірити у свої сили, об’єднуються — а це зараз важливо як ніколи, починають ставитися по-господарськи до свого міста. І найважливіше — всього цього діти вчаться на прикладі дорослих. Торік у містах та селах ми отримали 86 чудових проектів-переможців, створених руками жителів, які люблять свій край. Інвестиції в Західному Донбасі у фонд конкурсу у 2017 році від ДТЕК становили 2,8 млн грн, міські та сільські ради на ці проекти направили 2,5 млн грн, внесок жителів, фермерів і підприємців — 3,7 млн грн. Впевнений, цей рік буде не менш успішним на нові проекти».
Оцінювати проектні заявки будуть комісії, створені на територіях. Також передбачено онлайн-голосування на сайті соціального партнерства http://spp-dtek.com.ua, де жителі зможуть проголосувати за найкращі проекти, 10 з яких у кожному місті/районі отримають додаткових 5 балів до рейтингової оцінки конкурсної комісії. Після визначення переможців конкурсу на територіях, буде проведено вже традиційний національний етап, де Національна комісія визначить 5 найкращих проектів серед переможців на всіх територіях. Вони отримають додатково від 20 до 100 тис. грн. У 2018 році ДТЕК активно співпрацює з Глобальним договором ООН, тому етап засідання Національної комісії пройде на майданчику ГД ООН.
Торік було вирішено розширити можливості проекту, і поряд із міні-грантами на територіях міст були реалізовані більш масштабні проекти, обрані жителями — великі гранти. Цьогоріч це починання продовжиться: жителям 15 міст — Павлоград, Першотравенськ, Тернівка, Зеленодольська ОТГ, Добропілля, Білицьке, Білозерське, Новодонецьке, Курахове, смт. Миронівський, Ладижин, Бурштин, Добротвір, Щастя, Енергодар — будуть запропоновані на вибір уже опрацьовані проекти, які можна реалізувати до кінця року. Інвестиції ДТЕК у кожен такий проект становитимуть до 500 тис. грн, а в разі охоплення проектом великої кількості жителів — до 700 тис. грн.
Етапи конкурсу «Громада своїми руками»:
- 19 березня — 30 квітня — приймання заявок
- 3 травня — 18 травня — оброблення заявок, підготування до голосування
- 21 травня — 8 червня — робота конкурсних комісій у регіонах і онлайн-голосування
- 11 червня — 29 червня — онлайн-голосування за найкращий проект великого гранту
- 25 червня — 6 липня — публічне оголошення переможців конкурсу міні-грантів у регіонах
- 9 липня — 3 серпня — робота національної комісії, оголошення та видавання додаткових грантів найкращим проектам на всіх територіях
- 6 липня — 30 листопада — виконання і презентації міні-проектів і великих проектів
Цьогоріч конкурс міні-грантів охопить 55 територій у семи областях: Дніпропетровській, Донецькій і Луганській (контрольована територія), Вінницькій, Івано-Франківській, Львівській, Запорізькій.