Міська влада м. Кам’янське отримала техніко-економічне обґрунтування (ТЕО) переведення правого берега міста на електронагрівання. ТЕО готував на замовлення міської ради Харківський проектний інститут. Фахівці ДТЕК Дніпровські електромережі надали проектантам усю потрібну інформацію для підготування техзавдання й безпосередньо ТЕО. Згідно з висновком експертів інституту, повноцінна реалізація проекту в Кам’янському займе 4 роки та потребує фінансування в розмірі 4,5 мільярда гривень.
Щоб забезпечити прогнозовані електронавантаження, які збільшаться вдвічі після переведення правобережної частини міста, потрібно буде створювати нову мережу замість наявної. Будівлі нинішніх підстанцій потрібно буде наповнювати абсолютно новим обладнанням, а всі кабельні та повітряні електромережі міста прокладати з нуля, демонтуючи старі.
Втілення в життя такого масштабного проекту ставить перед міською владою Кам’янського безліч завдань, що потребують системного виконання. По-перше, пошук фінансування — відповідно до ст. 21 закону України «Про ринок електричної енергії», розвиток мереж для забезпечення переведення населеного пункту на електроопалення можливий тільки за рахунок плати за приєднання. Її проводить замовник у разі збільшення потужності електроустановок, яким цього разу є міська влада Кам’янського. По-друге, на час реалізації проекту з переведення міста на електронагрівання, зокрема, в опалювальному сезоні 2018–2019, потрібно забезпечити запуск Дніпровської ТЕЦ для нагрівання міста.
25 червня в Києві в Кабінеті Міністрів України вже відбулася нарада під керівництвом віце-прем’єр-міністра Володимира Кістіона, присвячена децентралізації опалення міста Кам’янське. Представники ДТЕК Дніпровські електромережі, міської влади, Мінрегіону, Мінекономрозвитку, Міненерговугілля і НКРЕКП обговорили проблеми переведення та розробили дорожню карту реалізації проекту. Наприкінці липня 2018 року заплановано другу зустріч із чиновниками з більш предметним обговоренням проекту на основі розробленого ТЕО.
«Проект децентралізації опалення — дуже важливий для життєдіяльності Кам’янського. Водночас потрібно розуміти, що він комплексний, складний у реалізації та, як показало ТЕО, вкрай дорогий — 4,5 млрд грн. Такий проект може бути реалізований тільки за особистої уваги та контролю перших осіб держави», — наголосив генеральний директор ДТЕК Дніпровські електромережі Вадим Кухтій.