Олександр Наконечний, начальник відділу екології ДТЕК Ладижинської ТЕС, розповідає, що очистки водозабору практикується вже другий рік поспіль. Зазвичай, за літо та початок осені у водоймі водозабору ДТЕК Ладижинська ТЕС падає рівень води, і водний басейн забруднюється муловими нанесеннями і рештками водоростів. Це призводить не лише до погіршення якості питної води для споживачів, а й до псування водонасосів.
Аби забезпечити безперебійну подачу водопостачання населенню та покращити якість питної води, у листопаді водозабір почистили за допомогою спеціального земснаряду. Очистка русла водозабору тривала протягом місяця. Результати – значущі: до очищення глибина водойми сягала трьох метрів, після очищення – глибина складає дев’ять метрів.
«Земснаряд арендували у Вінниці, роботу виконували фахівці, які вже не вперше очищують річку Південний Буг. Його використання дасть можливість зменшити заболочування водойми, а відтак - забезпечить кращий забір води мешканцям і підприємствам міста», - запевняє Олександр Наконечний.
ДТЕК Ладижинська ТЕС – ключовий виробник електроенергії в Центральній Україні. Встановлена потужність ТЕС складає 1800 МВт. Кількість працівників сягає 1200 осіб. ДТЕК Ладижинська ТЕС як відокремлений підрозділ ДТЕК Західенерго входить у ТОП-3 найбільших платників податків Вінниччини; з 2012 року до червня 2018 року станція перерахувала до бюджетів усіх рівнів майже 1,4 млрд грн. Загальні соціальні інвестиції ДТЕК у Вінницьку область з 2011 по 2017 роки перевищили 333 млн грн.; вони охоплюють напрямки: енергоефективність, охорона здоров'я, соціально значуща інфраструктура, розвиток бізнес-середовища, підвищення активності громад.