some-alt
Головна Новини Прес-релізи Другий на газовому вугіллі: ДТЕК Придніпровська ТЕС включила в роботу переведений на українське вугілля енергоблок
Другий на газовому вугіллі: ДТЕК Придніпровська ТЕС включила в роботу переведений на українське вугілля енергоблок
ДТЕК Придніпровська ТЕС завершила переведення енергоблока № 8 на спалювання вугілля газової марки. Це вже другий енергоблок, який ДТЕК цього року перевів з імпортного антрациту на вугілля марки «Г», яке видобувається в українських шахтах. У жовтні був переведений на нове паливо й запущений у роботу енергоблок № 7. Зараз обидва енергоблоки працюють сумарною потужність 230 МВт.
Другий на газовому вугіллі: ДТЕК Придніпровська ТЕС включила в роботу переведений на українське вугілля енергоблок

Станція нарощує виробництво електроенергії для енергосистеми країни з українського вугілля, знижуючи в такий спосіб залежність від імпортного антрациту. Антрацитові блоки станції залучають до роботи в разі дефіциту потужностей в енергосистемі.

Переведення другого енергоблока Придніпровської ТЕС — це черговий крок, який ДТЕК робить до енергонезалежності країни. Результатом роботи двох енергоблоків ДТЕК Придніпровської ТЕС на газовому вугіллі стане скорочення споживання антрациту на 80 тис. тонн на місяць, а це означає відмову від одного судна з імпортним вугіллям щомісяця. Своєю чергою, для енергосистеми України та жителів Дніпра — це гарантія стабільного вироблення електроенергії та безперебійного подавання тепла в будинки.

«Попри всі складнощі проекту й дуже обмежені терміни для реалізації, ДТЕК виконав одне з найважливіших завдань року — перевести два енергоблоки Придніпровської ТЕС на українське вугілля. Це великий крок на шляху до енергонезалежності країни, але на цьому ми не збираємося зупинятися: наступного року компанія буде продовжувати проекти з переведення блоків ТЕС на українське вугілля й нарощувати видобуток вугілля», — розповідає директор із генерації ДТЕК Енерго Сергій Куриленко.

Спалюванню енергоблоками ДТЕК Придніпровської ТЕС вугілля газової марки передувало складне технічне переобладнання пилосистем блоків. Змінено системи сушіння вугілля й подавання готового пилу в котел, встановлена рециркуляція сушильного агента, модернізовані пальники котлів. Для реалізації проекту були залучені до роботи 300 робітників станції та підрядних організацій. Інвестиції становлять приблизно 300 млн грн.

«Проект ставив перед компанією складні виклики. Достатній рівень пожежобезпеки під час приготування та подавання палива в котел — це було наше основне завдання під час реалізації цього проекту, адже саме газове вугілля відрізняється від антрациту високим рівнем займання. Переобладнання пилосистем 7-го та 8-го енергоблоків можна назвати рекордним для всієї України: переобладнання виконано за шість місяців. Тепер жителі Дніпра можуть бути впевнені в успішному проходженні опалювального сезону, а робота енергосистеми України буде стабільнішою», — розповідає директор ДТЕК Придніпровської ТЕС Сергій Дегтяренко.

Наприкінці жовтня станція запустила свій перший енергоблок на вітчизняній марці вугілля — № 7. За місяць роботи оновлений енергоблок виробив більш ніж 53 млн кВт/год електроенергії та понад 40 тис. Гкал теплоносія.

Переведення ТЕС на нове проектне паливо принесе й екологічний ефект. Згідно з проектом, під час спалювання енергоблоками газового вугілля очікується зниження викидання таких речовин, як діоксид сірки й оксид азоту. Скорочення викидів, як порівняти зі спалюванням антрациту в кожному з переведених енергоблоків, становитиме приблизно 1,1 тис. тонн на рік.

Нагадаємо, ДТЕК як лідер галузі розробив і почав реалізацію чіткого покрокового плану з позбавлення України імпортної залежності. Ключовими елементами цього плану є:

1. Переведення блоків ТЕС ДТЕК з антрациту, що залишився на непідконтрольних територіях, на газове вугілля. Наступного року ДТЕК планує перевести на газове вугілля ще 2 блоки Придніпровської ТЕС.

2. Форсоване зростання видобутку газового вугілля вугледобувними підприємствами ДТЕК задля забезпечення ТЕС українським вугіллям. ДТЕК у січні-вересні 2017 року збільшив видобуток газової марки вугілля на 10,5%. Шахтарі Павлоградвугілля до кінця року планують перевищити планку у 20 млн тонн — це буде рекорд за всю більш ніж піввікову історію підприємства.

3. Модернізація наявних блоків ТЕС, що працюють на газових марках вугілля, для підвищення ефективності та продовження терміну служби. Зараз ДТЕК реконструює блок № 10 Бурштинської ТЕС.

З найважливішими діями ДТЕК щодо забезпечення надійного енергопостачання України в осінньо-зимовий період можна ознайомитися на сайті — http://ozp.dtek.com

08 Січня 2025
Новини та повідомлення 504 енергетика ДТЕК Енерго отримали нагороди до професійного свята
27 Грудня 2024
Новини та повідомлення Машинобудівники ДТЕК Енерго виготовили 11 нових комбайнів та 916 тисяч запчастин для стабільної роботи українських шахт
25 Грудня 2024
Новини та повідомлення В результаті масованого обстрілу ТЕС ДТЕК Енерго загинув енергетик
25 Грудня 2024
Новини та повідомлення росія атакувала ТЕС ДТЕК Енерго, серйозно пошкоджено обладнання
13 Грудня 2024
Новини та повідомлення росія завдала масованого удару по ТЕС ДТЕК Енерго, пошкоджено обладнання
11 Грудня 2024
Новини та повідомлення За 11 місяців цього року ДТЕК Енерго інвестував 2,8 млрд грн у відновлення ТЕС після обстрілів
22 Листопада 2024
Новини та повідомлення Для підтримання українського вуглевидобутку машинобудівники ДТЕК Енерго виготовили 831 тисячу запчастин та 11 нових комбайнів
20 Листопада 2024
Новини та повідомлення Вперше в українській промисловості: ДТЕК впроваджує програму з підтримки ментального здоров’я працівників за допомогою VR-технологій
17 Листопада 2024
Новини та повідомлення росія обстріляла теплоелектростанції ДТЕК Енерго, серйозно пошкоджено обладання
13 Листопада 2024
Новини та повідомлення З початку року шахтарі ДТЕК Енерго ввели в роботу 18 нових вугільних лав для надійнішого забезпечення ТЕС паливом в опалювальний сезон