Валентина, мешканка будинку №25 каже, що з під’їзним освітленням проблеми виникли близько 10 років тому. Адже, через пошкодження покрівель під’їзних піддашків, заглиблення для плафонів після дощу перетворювалися на бурхливі потоки. Звісно жодна електропроводка витримати таке навантаження не здатна, тому і під’їзне освітлення не функціонувало. Щоб якось покращити ситуацію, мешканці одного з під’їздів навіть розмістили на своєму піддашку Led-прожектор. Щоправда почали надходити скарги від мешканців сусіднього будинку – мовляв, світло дуже яскраве. То ж довелося замінювати світильник на менш потужний.
Наразі питання з освітленням будинку вирішене. Куратор проекту – депутат Ладижинської міської ради, керівник Департаменту з сервісів ДТЕК Ладижинська ТЕС Віктор Піча каже, що головною метою було об’єднати зусилля жителів для вирішення цієї проблеми. Проте реалізувати все коштом одного міні-гранту не вдалося б, тому ініціативна група розробила ще один проект для отримання фінансування від ДТЕК. Запитувана сума (39 тисяч гривень) була виділена компанією ДТЕК в рамках реалізації проектів соціально-економічного розвитку територій діяльності компанії у Вінницькій області.
Тепер мешканці будинку у темний час доби відчувають себе комфортніше. А активісти сподіваються ще й на зменшення витрат в платіжках за утримання будинку, адже для цього були використані найкращі сучасні технології.
«Щоб зменшити споживання електроенергії ми замінили світильники у під’їздах на світлодіодні з датчиками руху, а світильники над входом до під’їздів – на світлодіодні з фотодатчиками, що вмикаються в темний час доби», – розповідає учасник ініціативної групи, майстер ЦТОіПУ ДТЕК Ладижинська ТЕС Владислав Бондарчук.
Мешканці 25-го будинку новим світлом задоволені. Щоправда, є побоювання випадків вандалізму. Адже у місті вже було зафіксовано кілька подібних ситуацій. Проте місцеві пенсіонери обіцяють щодня пильно нести «вахту» під під’їздом, щоб не дати поживи злодіям.