Олександр Гусєв, директор ДТЕК ШУ Першотравенське:
«Ще якихось 10 років тому такий результат був фантастикою. Тоді для всієї шахти «Степової», яка працювала п’ятьма дільницями, рекордним досягненням був 1 мільйон 300 тисяч на рік, а сьогодні одна дільниця чисельністю 140 осіб видала мільйон ще на початку грудня. У цьому мільйоні зображена праця не тільки видобувників дільниці, а й усіх тих, хто готував для них виробки, доставляв людей і вантажі, транспортував на-гора видобуте вугілля, забезпечував провітрювання виробок і відведення води, підтримував нормальний пилегазовий режим, безперебійну роботу техніки, автоматизації, зв’язку».
Такий стрибок ефективності праці став можливим багато в чому завдяки технічному переозброєнню підприємства компанією ДТЕК. Сьогодні колектив дільниці № 1 експлуатує сучасний чеський вуглевидобувний комплекс Ostroj і комбайн МВ-410Е. У 2017 році компанія інвестувала в підготовку для дільниці нової 170 лави 25,7 млн грн. На дільниці працює згуртований, високопрофесійний, стабільний колектив. Дільниця № 1 постійно займає провідні позиції в рейтингу видобувників ДТЕК.
Завдяки ефективній організації виробничого процесу, плановий час простою для перенесення основного обладнання з відпрацьованої в нову лаву колектив скоротив на 19 днів. За цей час дільниця видобула понад план 50,2 тис. тонн вугілля. Ідея Ігоря Грецка дала змогу підвищити безпеку гровів у лаві завдяки дистанційному керуванню пересуванням секцій. Система безперервних вдосконалень дає змогу знизити ризик небезпечних дій робітників і підвищує культуру виробництва. За свої ідеї шахтарі отримують матеріальну винагороду.
До кінця року дільниця видобуде 1 млн 80 тис. тонн, перевищивши свій річний план майже на 170 тис. тонн, а весь колектив ШУ видасть понад план 388 тис. тонн газового вугілля — додатковий обсяг палива для українських ТЕС. Це особливо важливо зараз, коли для зниження антрацитової залежності ДТЕК переводить блоки своїх ТЕС на спалювання вугілля газових марок.