«За словами соціологів, високий рівень стресу через війну відчувають понад 80% українців. Особливо це стосується мешканців регіонів, що наближені до зони активних бойових дій, захисників, що боронять країну та ветеранів, що повертаються до цивільного життя, - розповіла Наталя Абрамова, радниця генерального директора компанії ДТЕК Енерго, керівниця проєкту «Ветерани». – Всім нам важливо підтримувати ресурсний стан, щоб продовжувати працювати та дбати про своїх рідних та близьких. Тому на підприємствах нашої компанії діє розгалужена програма психологічної підтримки для співробітників, яка включає мережу корпоративних психологів, групові та індивідуальні сесії, просвітницьку роботу. Наразі ми вже використовуємо VR-технології для навчання виробничого персоналу і тепер переходимо на новий рівень, коли технології доповненої реальності будуть допомагати у підтримці ментального здоров’я працівників».
«Історія створення психологічної програми Luminify by Aspichi почалася з усвідомлення необхідності нових технологічних рішень у сфері ментального здоров’я, особливо в умовах зростаючих викликів, пов’язаних зі стресом та тривожністю на початку повномасштабного вторгнення. Дослідження використання VR-технологій у реабілітаційних центрах показали, що віртуальна реальність може бути ефективним інструментом для занурення у середовище, яке сприяє заспокоєнню та емоційному відновленню завдяки високій ефективності у зменшенні симптомів посттравматичного стресового розладу (ПТСР) і тривожних станів», - ділиться co-founder та CEO Aspichi Віктор Самойленко. «VR-терапія допомагала людям занурюватися у спокійні віртуальні простори, де вони могли відновлювати свій психологічний баланс через спеціально розроблені сесії. Успішні результати реабілітації ветеранів та позитивний вплив на їхнє ментальне здоров’я стали поштовхом до розширення використання технології на інші сфери. Комерційне використання психологічної програми Luminify, як у прикладі з ДТЕК, дозволяє бізнесу не лише підтримувати ментальне здоров’я співробітників, а й надавати благодійну допомогу з VR-реабілітації ветеранам та іншим людям, які потребують психологічної підтримки», - додає Віктор Самойленко.
При попередньому опитуванні 85 % співробітників, що долучились до програми, визнали, що вважають свою роботу стресовою в умовах війни. При цьому тестування підтвердило у них суттєвий рівень тривожності. Повторне тестування відбулось після проходження співробітниками курсу з 10 терапевтичних сесій із допомогою VR-програми Luminify. Результати показали суттєве зниження рівня тривоги та стресу у переважній більшості учасників дослідження. При цьому співробітники відзначали комфортність терапії та позитивний ефект, були задоволені отриманим досвідом.
Терапевтична програма з використанням VR-програми Luminify доступна всім бажаючим співробітникам вугільних шахт ДТЕК на Дніпропетровщині та розширює сервіси з психологічної допомоги та підтримки, що працюють на підприємствах компанії.