Близько 150 шахтарів видобувної дільниці №2 забезпечені роботою у цій лаві до початку літа. А далі будуть запуски нових лав, запевняє керівництво шахтоуправління.
«Хоча запаси нової лави в промислових обсягах не дуже великі, але ми впевнені, що для української енергетики важлива кожна тонна вугілля. Це запорука того, що теплостанції працюватимуть безперебійно, забезпечуватимуть теплом і електроенергією оселі українців. А наші співробітники отримуватимуть стабільну заробітну плату. У 2019 році ми плануємо ввести в експлуатацію ще чотири лави й видобути близько 3,8 млн тонн вугілля», – прокоментував подію директор ДТЕК ШУ Першотравенське Валерій Гречушкін.
Для того щоб відпрацювання нової лави було ефективним і економічним, новатори шахтоуправління впровадили ряд винаходів. Наприклад, на енергопоїзд, що «живить» комбайни та інше шахтне обладнання, встановили рейкові колеса. Тепер потяг, який раніше пересувався на транспортних майданчиках, самохідний, а шахтарі можуть працювати швидше й ефективніше. Устаткування, яке тепер не потрібно на цій ділянці, задіяли на інших. У такий спосіб економлять час на доставку матеріалів і уникають простоїв. Також встановили додатковий фільтр для очищення води для охолодження двигунів і безперебійної роботи системи пилопригнічення. Він дозволяє на 15–20% збільшити ресурс роботи шахтного устаткування.
Крім того, посилено заходи з безпеки праці гірників – на дробильному механізмі встановили додатковий захисний пристрій, автоматизували процес підготовки підтримуючого кріплення, завдали світловідбивні знаки на пішохідних маршрутах, змонтували стенди з наочними інструкціями з першої медичної допомоги й прикріпили аптечки.
Уже у квітні планують ввести в експлуатацію ще одну лаву із запасами понад 600 тис. тонн енергетичного вугілля. Об'єкт шахтарі відпрацьовуватимуть протягом 10 місяців.