З 2013 року, коли стартував проект «Громада своїми руками», жителі регіону реалізували 237 проектів, які допомогли зробити життя в містах і селах комфортнішим і зручнішим. Проект активно підтримують міські, районні, сільські влади, з кожним роком неухильно зростає активність жителів.
Цього року в містах і селах регіону на конкурс надійшли 254 заявки, з них 94 — стали переможцями. За допомогою компанії ДТЕК у Павлограді з’явиться 31 новий об’єкт, у Тернівці — 19, у Першотравенську — 22, у Павлоградському районі — 10, у Петропавлівському районі — 12. Цього разу традиційну активність проявили ініціативні групи шкіл і дитячих садків, музеїв, бібліотек і спортивних клубів, музичних шкіл, молодіжних організацій та мешканців ОСББ. Переможців визначило авторитетне журі з урахуванням онлайн-голосування на сайті проекту. Водночас додаткові бали отримали проекти з пріоритетних напрямів конкурсу — «Енергоефективність у ЖКГ» і «Екологія».
Вікторія Биковська, керівник ініціативної групи «Солар-парк» (с. Миколаївка):
— Ми всі дуже зраділи перемозі в конкурсі. Плануємо в центрі нашого рідного села створити енергоефективний об’єкт — невелику зону відпочинку з «деревом» із сонячних панелей, вільною Wi-Fi-зоною і USB-«розетками». Ми хочемо бачити наше село сучасним і комфортним, готові його розвивати та покращувати своїми руками.
Інна Іванова, керівник ініціативної групи «Найкраще — дітям» (Першотравенська ЗОШ № 2):
— Всіх людей, включно з дітьми, можна умовно розділити на природоруйнівників і природозахисників. Наше завдання — схилити чашу терезів на бік другої групи. Проект «Нова українська школа» повертає нас до навчання дітей прямого спілкування з природою. Завдяки перемозі в конкурсі, ми створимо на задньому дворі нашої школи багатофункціональний екоклас, навколо якого плануємо поступово розвивати освітній простір. Цей проект із перспективою, за ним — майбутнє.
Завдяки проекту «Громада своїми руками» в Павлограді, Тернівці, Першотравенську, Павлоградському та Петропавлівському районах з’явилися десятки дитячих спортивних та ігрових майданчиків, скеледроми, майданчики для воркауту, музичні зали, сквери, міні- та реабілітаційні парки, упорядковані двори та лікарняні дворики, з’явилися енергоефективні класи та групи в дитячих садках, соляна кімната та кіноклас, центр каякінгу. Багато об’єктів стали міськими пам’ятками, як, наприклад, коване «Серце міста» в центрі Тернівки. Досягнута головна мета проекту — змінюється менталітет жителів міст і сіл. Люди отримують впевненість у тому, що життя навколо можна зробити кращим самому, своїми руками.