У січні на шахту «Західно-Донбаська» приїхав весь педагогічний колектив павлоградської загальноосвітньої школи № 9 на чолі з директором Алісою Вікторівною Рябовою. Зустріч двох трудових колективів стала стартовим заходом у реалізації пілотного партнерського проекту «Школа — шахта. Від профорієнтації до професіоналізму». На зустрічі були представлені презентації про роботу компанії ДТЕК, ШУ Тернівське та школи № 9. Потім гостям були запропоновані екскурсії територією шахти «Західно-Донбаська» та в Народний музей Шахтарської слави ШУ Тернівське.
Василь Снігур, директор ДТЕК ШУ Тернівське:
«Завдяки знайомству з павлоградською школою № 9 ми з’ясували, що більшість батьків у школярів є робітниками компанії ДТЕК. Цей факт нас трохи здивував і водночас змусив замислитися над тим, що це чудова можливість підвищити популярність робітничих і технічних професій. Тому нам дуже цікавий цей проект. Ми сподіваємося встановити живий контакт із поколінням, яке підростає, і показати йому, що сучасне вугільне підприємство — це інновації, сталий розвиток і можливість для особистісного та кар’єрного росту».
Заплановано, що в межах проекту школярі будуть знайомитися з історією розвитку вуглевидобування на території Західного Донбасу, відвідувати екскурсії на підприємство та в Народний музей шахтарської слави, а також стануть учасниками «Занять успіху», які проводитимуть найкращі представники шахтоуправління. Крім того, школярі отримають першочергові навички шахтарської праці в профорієнтаційному центрі на базі шкільних майстерень, а вчителі географії зможуть проводити навчальні семінари разом із провідними фахівцями шахтоуправління. Крім того, діти та вчителі стануть учасниками спільних спортивних, творчих і екологічних заходів і багатьох інших цікавих проектів шахтоуправління.
Аліса Рябова, директор Павлоградської загальноосвітньої школи № 9
«Ми були вражені професіоналізмом гірників і їхніми інноваційними підходами до роботи. Крім того, приємно здивувало ставлення до історії і традицій галузі, шанобливе ставлення до людей праці. А ще нам приємно, що шахтарів також сильно зацікавила робота нашої школи. У нашому колективі практично в кожного чоловік, син, зять або родич працює в ДТЕК. Таке тісне спілкування з керівництвом шахтоуправління дає змогу побачити роботу шахтарів у новому світлі, так би мовити, дізнатися зсередини й завдяки цьому сформувати в наших дітей шанобливе ставлення до технічних професій і викликати гордість за працю батьків. Я впевнена, що робота з реалізації спільного проекту вийде в нас результативною й матиме великі перспективи».