Впровадження пілотного проекту «Управління небезпечними діями за допомогою системи безперервного вдосконалення» в ШУ Добропільське почали з 9-ї південної лави, яку відпрацьовує колектив видобувної дільниці № 4. Для цього на дільниці виділили основні робочі зони та організували сортування інструментів і матеріалів. Обов’язковою умовою також є підтримка порядку на робочих місцях. Крім того:
- Для кожної робочої зони розроблено свій стандарт, який включає обладнання та інструменти, використовувані під час роботи, заходи безпеки під час виконання робіт, послідовність перевірки та приведення робочого місця у відповідність до вимог охорони праці та промислової безпеки.
- Згідно зі стандартами працівники дільниці особисто забезпечують утримання робочих місць. Стан робочого місця та виявлені відхилення фіксуються робітниками, які виконують роботи за нарядом під час приймання/здавання зміни на розміщеному в робочій зоні стенді. Відповідальним за безпечний стан робочого місця й за безпечне виконання робіт упродовж зміни, відповідно до виданого наряду, є старший робітник.
- Фахівцями служб охорони праці та відділу операційних покращень, працівниками дільниці вентиляції та техніки безпеки проводиться періодична перевірка стану робочих зон, розробляються заходи щодо усунення виявлених відхилень.
За результатами перевірок служби охорони праці на дільницях шахтоуправління, де стартував пілотний проект, за останній квартал цього року випадки надзвичайних небезпечних дій не зареєстровані.
Костянтин В’ялий, директор ШУ Добропільське:
«Основне завдання нашого проекту — реалізувати конкретні заходи щодо виявлення, усунення та недопущення повторення небезпечних дій. Тут важливо те, що ініціатива в організації безпечного виробництва виходить від самих працівників. Це підвищує їхню персональну відповідальність за безпечний стан свого робочого місця, а отже особисту безпеку та безпеку колег».
На цей момент сформований графік тиражування проекту на всі підрозділи шахтоуправлінняя.