Головна Новини Прес-релізи У ШУ «Добропільське» вчать працівників безпечної праці
У ШУ «Добропільське» вчать працівників безпечної праці
Теплова енергетика06 Вересня 2017
Згідно зі статистикою, найбільша кількість травм на виробництві відбувається через так званий «людський чинник». Навіть якщо підприємство оснащене за останнім словом техніки, але людина не розуміє норми та правила безпечної поведінки, забезпечити її безпеку на робочому місці вкрай складно. Саме тому Комітет із безпеки праці шахтоуправління «Добропільське» в липні 2017 року почав впровадження нової програми, яка шляхом ефективної організації робочих місць і правильних дій працівників, дасть змогу покращити показники безпечної праці.
У ШУ «Добропільське» вчать працівників безпечної праці

Впровадження пілотного проекту «Управління небезпечними діями за допомогою системи безперервного вдосконалення» в ШУ Добропільське почали з 9-ї південної лави, яку відпрацьовує колектив видобувної дільниці № 4. Для цього на дільниці виділили основні робочі зони та організували сортування інструментів і матеріалів. Обов’язковою умовою також є підтримка порядку на робочих місцях. Крім того:

  • Для кожної робочої зони розроблено свій стандарт, який включає обладнання та інструменти, використовувані під час роботи, заходи безпеки під час виконання робіт, послідовність перевірки та приведення робочого місця у відповідність до вимог охорони праці та промислової безпеки.
  • Згідно зі стандартами працівники дільниці особисто забезпечують утримання робочих місць. Стан робочого місця та виявлені відхилення фіксуються робітниками, які виконують роботи за нарядом під час приймання/здавання зміни на розміщеному в робочій зоні стенді. Відповідальним за безпечний стан робочого місця й за безпечне виконання робіт упродовж зміни, відповідно до виданого наряду, є старший робітник.
  • Фахівцями служб охорони праці та відділу операційних покращень, працівниками дільниці вентиляції та техніки безпеки проводиться періодична перевірка стану робочих зон, розробляються заходи щодо усунення виявлених відхилень.

За результатами перевірок служби охорони праці на дільницях шахтоуправління, де стартував пілотний проект, за останній квартал цього року випадки надзвичайних небезпечних дій не зареєстровані.

Костянтин В’ялий, директор ШУ Добропільське:

«Основне завдання нашого проекту — реалізувати конкретні заходи щодо виявлення, усунення та недопущення повторення небезпечних дій. Тут важливо те, що ініціатива в організації безпечного виробництва виходить від самих працівників. Це підвищує їхню персональну відповідальність за безпечний стан свого робочого місця, а отже особисту безпеку та безпеку колег».

На цей момент сформований графік тиражування проекту на всі підрозділи шахтоуправлінняя.

25 Жовтня 2024
Новини та повідомлення З початку року машинобудівники ДТЕК Енерго виготовили 760 тисяч запчастин та 10 нових комбайнів для підтримання українського вуглевидобутку
15 Жовтня 2024
Новини та повідомлення ДТЕК Енерго виконав усі плани по підготовці до опалювального сезону
11 Жовтня 2024
Новини та повідомлення Шахтарі ДТЕК Енерго ввели в роботу 16 нових вугільних лав для стабільного забезпечення ТЕС паливом взимку
10 Жовтня 2024
Новини та повідомлення Олександра Фоменка призначено генеральним директором ДТЕК Енерго
08 Жовтня 2024
Новини та повідомлення Для надійнішого проходження опалювального сезону ДТЕК Енерго інвестував понад 2,3 млрд грн у ремонти та відновлення ТЕС
24 Вересня 2024
Новини та повідомлення З початку року машинобудівники ДТЕК Енерго виготовили 10 нових комбайнів та 683 тисячі запчастин для підтримання українського вуглевидобутку
19 Вересня 2024
Новини та повідомлення Енергетики вперше показали киянам, як виглядає обладнання ТЕС після російських ударів
11 Вересня 2024
Новини та повідомлення З початку року шахтарі ДТЕК Енерго ввели в роботу 14 нових вугільних лав, ще 12 лав планується
05 Вересня 2024
Новини та повідомлення З початку року ДТЕК Енерго інвестував понад 2,1 млрд грн у ремонти та відновлення ТЕС
28 Серпня 2024
Новини та повідомлення ДТЕК Енерго інвестував в український вуглевидобуток 17 млрд грн з початку повномасштабної війни