Корекційна спортивна зала для дошкільнят, сучасне обладнання в шкільний клас праці, взуття для дитячої театральної студії та багато іншого з’явилося в Щастинській ОТГ завдяки співпраці бізнесу, місцевої влади та ініціативних мешканців в рамках конкурсу ДТЕК «Громада своїми руками».
Акцент цьогорічного конкурсу ДТЕК «Громада своїми руками» - на безбар’єрності. Адже компанія дбає про людей. Дитячий садок «Зірочка» - єдиний у м. Щастя, який має інклюзивні групи. В них малечі з особливими освітніми потребами допомагають здобути необхідні навички, щоб інтегруватися у суспільство та підготуватися до вступу до школи. І питання фізичного розвитку дітей – дуже важливе. Тож ініціативна група вихователів та батьків прийняла участь у конкурсі, щоб малеча отримала можливість займатися фізичними та розвивальними вправами у безпечній, сучасній та комфортній спортивній залі.
«Зараз наш заклад відвідують діти, яким необхідно заняття ЛФК на спеціальному корекційному обладнанні. Кожна дитина, яка має рухові порушення, потребує ретельного втілення навчально-виховних заходів у правильно організованому середовищі. Якщо даний момент буде упущено, то надалі надолужити прогалини, усунути вади буде надзвичайно важко. Тож ми прагнемо створити всі умови, щоб діти повноцінно фізично розвивались, і грант «Громади своїми руками» нам в цьому дуже допоміг»! – розповіла керівник проєкту, вихователь-методист садочку «Зірочка» Маргарита Кононенко.
Дбають про фізичний розвиток дошкільнят і в дитячому садочку «Івушка». В жовтні ініціативна група батьків та вихователів презентували проєкт «Рух - джерело здоров'я дітей». Завдяки йому діти займатимуться спортом на зручних степ-платформах та яскравих кардіо-тренажерах.
Завдяки «Громаді своїми руками» учасники дитячої театральної студії «Восторг» отримали нове взуття для виступів. Тож відтепер планують мандрувати турами з виставами не тільки в області, але й по всій Україні.
А мешканці с. Трьохізбенка вперше подали заявку на конкурс і перемогли. Завдяки гранту ініціативна група впорядкувала адресну навігацію будинків, назв вулиць і провулків. Вони сподіваються, що дана ініціатива покращить доступ мешканців селища до медичних послуг та послуг, які надають робітники соціальних та комунальних сервісів. Адже через обстріли більшість будинків було пошкоджено разом з навігацією. Тож через відсутність адресних табличок та будь-яких покажчиків орієнтування в селищі, площа якого досить велика, було ускладнене. А це позначалося на оперативності та ефективності роботи співробітників швидкої допомоги, рятувальників, комунальних служб, поліції.
В Щастинському ліцеї №2 за допомогою гранту сучасними токарними верстатами облаштували існуючий клас праці для хлопчиків.
«Я дуже щасливий, адже нове обладнання - це поштовх до отримання учнями нових знань та досвіду. Та найголовніше – це можливість переключити увагу дітей з гаджетів на створення цікавих та корисних речей. Я дуже вдячний усім, хто допоміг реалізувати проєкт, адже він надихнув мене на нові ідеї, завдяки яким ми зможемо створити комфортне навчання в ліцеї», - поділився враженнями вчитель трудового навчання Щастинського ліцею № 2 Микола Поздній.
У 2021 році участь у конкурсі взяли 32 громади в 11 областях України. Жителі громад подали 667 заявок, з яких конкурсні комісії обрали переможців окремо у кожній громаді. У Щастинській територіальній громаді переможцями стали 11 проєктів. Серед переможців - ініціативи в освіті, культурі, спорті та благоустрої.