Крім традиційного конкурсу міні-грантів, жителі пілотних територій (у Західному Донбасі — це Павлоград, Тернівка й Першотравенськ) взяли участь у конкурсі ідей на реалізацію великого проекту на суму до 200 тис. грн. Кожен охочий подав ідею на реалізацію масштабного проекту, який, на його думку, вимагає поліпшення або створення з нуля. Організатором конкурсу ідей традиційно виступила Павлоградська міська рада, адмініструвало проект Агентство економічного розвитку м. Павлограда. Ідеї подавалися в довільній формі безпосередньо на адресу Агентств місцевого розвитку на територіях, а також через сайт Соціального Партнерства http://spp-dtek.com.ua
Дуже символічним став той факт, що ідею-переможця було оголошено саме на урочистостях, приурочених до Дня захисту дітей, а саме під час вшанування талановитих дітей міста.
Сергій Воронін, генеральний директор ДТЕК Павлоградвугілля:
«Проект «Громада своїми руками» об’єднує людей — громаду — заради спільної мети. Завдяки цьому проекту наші міста й села стають кращими. З року в рік ми бачимо найактивнішу участь молоді в проекті. Ми завжди з радістю спостерігаємо за тим, як юні павлоградці допомагають втілювати мрії в життя. Від Компанії ДТЕК я хочу подякувати всім ініціативним людям, здатним змінити нашу країну на краще! Компанія разом із вами й робить усе, щоб кожен українець був упевнений у завтрашньому дні. Разом ми зможемо все! Зі святом вас! Миру, добра й щоб усі наші мрії збулися!».
Початок проекту було покладено ще торік, коли мрія ініціативної молоді була підтримана міською владою, компанією ДТЕК і Артуром Володимировичем Мартовицьким саме в межах проекту «Місто своїми руками». Про скейт-ленд парк павлоградські діти мріють давно, ось уже кілька років поспіль освоюючи для свого захоплення сходи біля магазинів у різних мікрорайонах міста.
Віталій Ковпак, учень школи № 9 Павлограда, велосипедист:
«З кожним роком велорух і напрям BMX* у Павлограді набирає більшої популярності. Я катаюся другий рік, освоюю базові елементи трюків на велосипедах.
Це дуже захоплює. Але, поки в нас у місті немає спеціально облаштованого майданчика для їзди без рук, виконання драбинки, вілі, бані хоп та інших елементів, ми змушені використовувати для цього сходинки та підкати. Звичайно ж, це небезпечно. Я, наприклад, нещодавно травмувався. Ми з друзями дуже чекаємо, коли в нашому місті відкриють скейт-ленд парк. Для нас це дуже важливо. Там ми зможемо ставати кращими, робити це професійно, безпечно й набагато швидше. До того ж, я впевнений, цей парк стане ще одним стимулом для молоді займатися спортом, захоплюватися чимось вартим і по-справжньому цікавим».