За підсумками листопада гірники чотирьох шахтоуправлінь ДТЕК Енерго - Дніпровського, Першотравенського, Павлоградського та Тернівського підготували до роботи чотири нових очисних забої видобутку вугілля. З цих лав шахтоуправління планують видобути понад 1,6 млн тонн вугілля для теплостанцій.
У Першотравенському ШУ почалася робота 176 лави на шахті «Степова». Її протяжність - 300 м, запаси вугілля - понад 570 тис. тонн. Колектив дільниці №1 під керівництвом Ігоря Грецко планує видобувати вугілля з цієї лави близько 10 місяців з навантаженням 2 750 тонн вугілля на добу. На оснащення цієї лави було витрачено 21,5 млн грн. На ці кошти придбали деталі для видобувного обладнання, капітально відремонтували перевантажувач СП-251.15 та секції прохідницького комплексу Ostroj.
Також новий фронт робіт і у гірників шахти «Павлоградська» однойменного шахтоуправління ДТЕК. Довжина нової 121 лави становить 220 метрів, плановий видобуток - не менше двох тисяч тонн на добу. Відпрацьовувати новий забій довірено колективу дільниці з видобутку вугілля №5 під керівництвом Дениса Незнамова. 121-й забій обладнаний механізованим комплексом КД-80, комбайном УКД-200/500 та скребковим конвеєром СПЦ-271м. Ця очисна техніка була капітально реконструйована за рахунок компанії ДТЕК в минулому році, і вже успішно відпрацювала одну лаву.
«Ми знаємо, який суттєвий внесок ДТЕК робить у розвиток енергетичної галузі, постійно забезпечуючи свої вугільні підприємства всім необхідним - матеріалами, засобами індивідуального захисту та обладнанням. Дуже важливо, щоб наші шахтарі могли працювати безпечно і добували для України таке необхідне зараз вугілля. Будемо намагатися працювати злагоджено та ефективно. Тим більше, що для цього у нас є вся необхідна сучасна техніка», - говорить Артем Вельма, бригадир ділянки з видобутку вугілля №5 ШУ Павлоградське.
На шахті «Західно-Донбаська» Тернівського ШУ відпрацьовуватимуть новий 1041 забій до листопада 2021 року гірники третьої видобувної дільниці під керівництвом Олексія Ластовченка. На підготовку цієї лави компанією ДТЕК було інвестовано понад 50 млн грн. За ці гроші були придбані матеріали для виконання ремонту в умовах шахти (повузлової заміни) секцій механічного кріплення, скребкового конвеєра і перевантажувача. Також виконано капітальний ремонт маслостанції СНД-200/32 та редукторів ВСПК (винесеної системи подачі комбайна). Планується, що навантаження на нову лаву складатиме більше 2 тис. тонн вугілля на добу.
«Наші хлопці розуміють, яка особлива відповідальність лежить зараз на їхніх плечах. У цей непростий для країни час потрібно стабільно забезпечувати теплоелектростанції українським енергетичним вугіллям, щоб взимку в будинках українців були світло та тепло», - зазначив Олексій Ластовченко, начальник дільниці з видобутку вугілля №3 ШУ Тернівське.
На шахті ім. М. І. Сташкова Дніпровського ШУ введено 602-у північну лаву, невелику по запасах - всього 118 тис. тонн вугілля, але для колективу шахтоуправління і другої видобувної дільниці дуже важливу.
«Для своєчасного запуску лави ми спільно з ділянкою по ремонту забійного обладнання відремонтували комбайн УКД 200-500, комплекс КД-80 та конвеєр СП-251. Наш колектив налаштований на безперебійний вуглевидобуток для цього опалювального сезону», - відзначив Дмитро Береза, начальник дільниці з видобутку вугілля №2 ШУ Дніпровське.
До кінця 2020 року на цих підприємствах буде введено в експлуатацію ще три нових лави: на Павлоградському - дві, а на Тернівському - одну. Гірники ДТЕК Енерго завжди готові забезпечувати істотний вклад в енергонезалежність країни.