ДТЕК Ладижинська ТЕС почала будувати сонячну електростанцію (СЕС) на лівому березі Південного Бугу. Перший із двох запланованих об’єктів матиме потужність 0,5 МВт, і розміститься на східній частині верхньої похилої поверхні ладижинської греблі. Другий за терміном об’єкт будівництва змонтують нижче брукової дороги - заїзду до ГЕС. Він буде вдвічі потужніший – 1 МВт. Загальні інвестиції в проект становлять 21 млн грн.
«Ідея створення сонячної електростанції на березі Південного Бугу виникла вже давно. Адже на східному схилі греблі Ладижинської ГЕС достатня інсоляція (не менше 7 годин), а саме місце не може бути використане ні під сільгоспвиробництво, ні під будівництво, – каже директор ДТЕК Ладижинська ТЕС Олександр Бобрик. – Загальна потужність цієї електростанції 1500 кВт. За рік вона зможе виробити 610 тис. кВт*год. Очікується, що проект окупить себе вже за 8 років».
Ладижинська СЕС створюється на виконання державної програми розвитку сонячної енергетики в Україні з максимальним використанням діючої інфраструктури генерації і видачі електричної потужності Ладижинської ГЕС та з забезпеченням надійного і якісного електропостачання об'єктів народного господарства.
Про початок будівництва СЕС красномовно говорить двометрова огорожа із металевої сітки, яку вже почали встановлювати вздовж східного краю греблі задля захисту сонячних панелей з метою виключення можливості проникнення на територію СЕС сторонніх осіб і тварин та уникнення випадків вандалізму.
Після закінчення будівництва огорожі на ній буде встановлене відеоспостереження, охоронна сигналізація та освітлення СЕС. Виконавець робіт – ТОВ «Електроналадка» планує завершити монтаж першого об’єкта вже у грудні 2017 року.
«Перш ніж почати роботи з монтажу сонячних панелей ми вирішили огородити периметр майбутньої електростанції, щоб уникнути спроб крадіжки та випадків звичайного вандалізму. На наступному тижні почнемо монтаж металевої сітки, буріння свердловин для встановлення несучих балок кріплення самих панелей.– пояснює інженер ТОВ «Електроналадка» Микола Муравицький. – терміни у нас доволі стислі, то ж будемо намагатися завершити всі роботи до 22 грудня – професійного свята енергетиків»