Кінотеатр просто неба, smart-лавки з сонячними панелями та перша інклюзивна кімната для дітей в Курахове. А ще десять нових спортивних та ігрових майданчиків в школах, дитячих садочках та на свіжому повітрі. Загалом 18 проєктів отримали гранти від ДТЕК «Громада своїми руками», що спрямовані на покращення умов проживання в Курахове та інших містах громади.
«ДТЕК розділяє цінності суспільства, тому багато років є надійним партнером громади та міста Курахове. Вже дев’ять років поспіль компанія допомагає втілювати в життя проєкти, які особисто ініціюють мешканці громади. Я вдячний тим активним та небайдужим, хто приймає участь в проєкті та продовжує надихати нас на спільні покращення. Завдяки поєднанню ваших прагнень до кращого життя та грантів, які компанія надає на реалізацію цих ідей, ми й досягаємо змін у нашій громаді», - зазначив директор ДТЕК Курахівська ТЕС Станіслав Валантір.
Першим завершеним проєктом став майданчик з пляжного волейболу, який вже готовий до відкриття.
«Вихованці дитячої спортивної школи відділення волейболу будуть проводити змагання та тренування на свіжому повітрі. Це дуже корисно для здоров’я. До того ж майданчик можна використовувати для спортивних вправ дітей, що мають інклюзивні потреби. Займатися можна разом з батьками. Заняття спортом — це завжди турбота про здоров’я всієї родини», - розповідає Наталя Бойко, керівниця проєкту «Центр пляжного волейболу».
Майже всі проєкти, що впроваджують в курахівській громаді, мають інклюзивне спрямування. Ініціатори при розробці своїх проєктів подбали, аби кожен з користувачів мав можливість займатися спортом, навчатися та відвідувати туристичні місця без обмежень.
У 2021 році участь у конкурсі «Громада своїми руками» взяли 32 громади в 11 областях України. Компанія отримала 667 конкурсних заявок, з яких конкурсна комісія проєкту у кожній окремій громаді обрала переможців згідно заданим критеріям. Серед переможців – ініціативи у соціальній сфері, екології і енергоспоживанні, охороні здоров’я, спорті, благоустрою міст і селищ, а також співпраці між громадами. Особливий акцент в цьому році конкурс робить на створення безбар'єрного середовища, на інклюзивності в широкому сенсі. Проєкт «Громада своїми руками» трансформувався після приєднання компанії ДТЕК до ініціативи Першої Леді «Бізнес без бар’єрів». Принципи безбар’єрності стали частиною 60% програм та ініціатив, які направляли громади і волонтери на конкурс.