Є повітря — є життя!
Старі вентиляторні установки на шахті відпрацювали свій ресурс і не могли забезпечувати стабільного провітрювання гірничих виробок. Нові німецькі вентилятори HOWDEN на 18% продуктивніші за стару техніку. Тепер 96 км гірничих виробок шахти «Тернівської» стабільно забезпечені свіжим повітрям у необхідному обсязі.
«Є повітря — є життя! Від стабільної роботи вентиляторів залежать усі технологічні процеси шахти, темпи й обсяги видобутку вугілля. Вентиляторну установку головного провітрювання можна порівняти з роботою легень в організмі людини, — сказав головний інженер ш. «Тернівська» ДТЕК ШУ Павлоградське Олег Білоусов. — Керування вентиляторами повністю автоматизоване, система забезпечує 14%-ий запас подавання повітря для позаштатних ситуацій, згідно з правилами безпеки. Нові вентилятори — запорука стабільної роботи шахти сьогодні та розвитку гірничих робіт у майбутньому».
Ремонт приміщення, де розташований вентилятор, і встановлення нового обладнання виконали за два роки. Заміну вентиляторів виконували, доки працювала стара вентиляторна установка, тобто подавання повітря в гірничі виробки не припинялося й робота з видобутку вугілля не зупинялася.
Раніше на шахті «Тернівській» працювали 3 вентиляційні установки: на головному стовбурі та на допоміжних стовбурах № 1 і № 2. Тепер працюють 2 установки: на головному та допоміжному стовбурі № 1. Завдяки заміні вентиляторів головного стовбура з’явилася можливість вивести з експлуатації застарілу установку № 2. Це дозволило шахтоуправлінню тільки за 5 місяців заощадити 1,5 млн грн. Також зникла необхідність у реконструкції установки стовбура № 2 — що заощадило приблизно 30 млн грн.
Тепер територію під старою вентиляторною установкою № 2 (охоронний цілик) можна підробляти, тобто видобувати під нею вугілля. Це додаткові 187 тис. тонн вугілля в скарбничку шахтоуправління.
Нові лазні для працівників
На шахті «Павлоградській» відремонтували лазні для працівників технологічного комплексу. У будівлі не проводився ремонт із моменту введення в експлуатацію — майже 20 років. Зношення систем водопостачання та каналізації склало 80%, зносилися віконні та дверні блоки, сантехніка, меблі. На ремонт лазень було спрямовано понад 300 тис. грн.
«Ми повністю відремонтували мийні відділення, роздягальні, замінили на металопластикові вікна та двері. Придбали нові сучасні світильники, сантехніку, меблі. Тепер наші працівники будуть працювати в набагато комфортніших умовах», — розповіла завідувач гірничими роботами з розвитку та капітального будівництва ДТЕК ШУ Павлоградське Наталя Руденко.
У планах на 2017 рік — ремонти лазень на шахті «Тернівській».
Загальні інвестиції ДТЕК у розвиток виробничих потужностей ДТЕК ШУ Павлоградське 2016 року становлять приблизно 500 млн грн.