У розвиток вугледобувних підприємств у 2018 році ДТЕК Енерго спрямував 4,8 млрд грн. Ці інвестиції дозволили запустити 36 нових лав, ресурс яких дав можливість збільшити видобуток газового вугілля до 24,1 млн тонн на рік. Це на 5,3% більше, ніж у 2017 році. Також компанія реалізувала ряд проектів на шахтах для поліпшення умов праці, підвищення продуктивності й промислової безпеки.
Вкладення ДТЕК Енерго в модернізацію теплоелектростанцій склали 1,6 млрд грн – гроші були спрямовані на реконструкцію і переобладнання блоків ТЕС під вітчизняне вугілля марки Г і на підтримку виробничих потужностей. Завдяки цьому вдалося скоротити відпуск електроенергії з імпортного вугілля на 23% і наростити з українського – на 2% у порівнянні з 2017 роком, а також знизити навантаження на екологічний стан Дніпропетровського регіону.
2 млрд грн компанія спрямувала в гірничо-шахтне обладнання, а також модернізацію у сфері дистрибуції електроенергії.
«Ми прагнемо до того, щоб енергетика нашої країни не залежала від імпортного вугілля, щоб мільйони гривень, за які Україна змушена купувати вугілля з-за кордону, залишалися в нашій країні й розвивали вітчизняну економіку, – зазначив генеральний директор ДТЕК Енерго Дмитро Сахарук. – Для нас важливо, щоб вугілля, видобуте українськими шахтарями, користувалося попитом і мало постійний ринок збуту. Від цього залежить соціальна стабільність у шахтарських регіонах, забезпечення тисяч співробітників робочими місцями й заробітною платою. Інвестуючи у видобуток вітчизняного вугілля марки Г і переобладнання під нього блоків наших теплоелектростанцій, ми створюємо плацдарм для енергонезалежності України».
З вересня 2017 року ДТЕК реалізує програму зі зниження залежності від імпортного вугілля, що складається з трьох ключових кроків. Крок №1 – переведення блоків з антрациту на газове вугілля. Крок №2 – забезпечення ТЕС вугіллям українського видобутку. І крок №3 – модернізація потужностей ТЕС для ефективної і безперебійної роботи.