ДТЕК планомірно реалізує програму модернізації енергоблоків своїх ТЕС. За 10 років компанія інвестувала понад 11 млрд грн у реконструкцію 21 енергоблока теплоелектростанцій із заміною пилоочисного обладнання. Це дало змогу у 22 рази скоротити концентрацію викидів пилу в атмосферне повітря.
Зменшення впливу на довкілля і приведення викидів ТЕС до європейських вимог і норм — одне з ключових завдань компанії під час модернізації обладнання. Так, у лютому 2018 року в мережу після реконструкції ввімкнений енергоблок № 10 Бурштинської ТЕС. Компанія інвестувала в реконструкцію 1,1 млрд грн. У результаті нове пилоочисне обладнання дало змогу ввосьмеро скоротити викиди в атмосферне повітря.
У межах реконструкції енергоблока № 1 ДТЕК Криворізької ТЕС також проведена повна заміна пилоочисного обладнання. У результаті вдалося у 27 разів знизити обсяг викидів і привести ці значення до європейських норм, відповідно до Директиви 2001/80/ЄС.
Завершується капітальний ремонт енергоблока № 1 Ладижинської ТЕС, який наступного місяця запуститься з реконструйованим електрофільтром. Це стало можливим завдяки частковому співфінансуванню проекту з обласного та міського екологічних фондів.
Наступний на черзі — енергоблок № 10 Придніпровської ТЕС. Уже через два місяці на енергоблоці почнуться роботи з переведення з антрациту на газове вугілля та встановлення нового пилоочисного обладнання. До опалювального сезону 2018/2019 енергоблок буде працювати в мережі на українському вугіллі та з новим електрофільтром. Це дасть змогу скоротити викиди пилу в атмосферне повітря вшестеро.
«ДТЕК постійно працює над розв’язанням екологічних проблем. За 10 років ДТЕК реконструював на своїх ТЕС 21 енергоблок (з 23 реконструйованих за цей період в Україні), на яких встановив сучасне пилоочисне обладнання, що забезпечує досягнення європейських нормативів щодо викидів пилу. Крім того, ДТЕК був одним з активних учасників розроблення Національного плану зі скорочення викидів. Ми знаємо, що у великих містах питання екології поставлене особливо гостро та потребує особливої уваги. Однак для його розв’язання зусиль бізнесу недостатньо. Реальні зміни можливі тільки за умови спільних зусиль суспільства, бізнесу та держави. Прикладом такої успішної співпраці став проект співфінансування реконструкції електрофільтра Ладижинської ТЕС завдяки поверненню частини екологічного податку, що сплачує підприємство», — роз’яснює директор із генерації ДТЕК Енерго Сергій Куриленко.
Щорічно підприємства теплогенерації ДТЕК сплачують понад 2 млрд грн екоподатку, який розподіляється серед бюджетів усіх рівнів. З 2013 до 2017 рр. державний і місцеві бюджети отримали 6,5 млрд грн, що еквівалентно будуванню приблизно 42 сучасних високоефективних електрофільтрів.