За 9 місяців поточного року ДТЕК Павлоградвугілля збільшив видобуток вугілля марки Г на 1,1% – до 14,8 млн тонн, як порівняти з аналогічним періодом 2017 року. На ДТЕК Добропіллявугілля за вказаний проміжок часу шахтарі видобули 2,9 млн тонн вугілля, перевищивши показник 9 місяців минулого року на 27%.
ДТЕК активно інвестує у збільшення видобутку газового вугілля, щоб Україна була менш залежна від імпортних енергоресурсів. Завдяки цьому компанія також розв'язує питання ймовірного дефіциту вугілля, який може виникати під час реалізації нових проектів з переведення енергоблоків українських ТЕС з імпортного антрациту на українське газове вугілля. Наприклад, ДТЕК Придніпровська ТЕС після переведення двох енергоблоків щомісяця споживає приблизно 80 тис. тонн вугілля марки Г, тоді як раніше станції потрібно було стільки ж імпортного вугілля.
«Приріст видобутку вугілля на наших підприємствах дає змогу говорити про те, що ми повністю збалансовані у вугіллі власного видобутку. За три місяці, що залишилися, ми плануємо видобути ще приблизно 6,6 млн тонн вугілля марки Г, щоб вийти на плановий показник 24,3 млн тонн за підсумком цього року. Це дає змогу скорочувати імпорт антрациту в Україну. Крім того, економіка країни міцнішатиме, – зазначає директор з видобування вугілля ДТЕК Енерго Михайло Барабаш.
У вересні видобуток вугілля на підприємствах ДТЕК Енерго становить 2,2 млн тонн, що на 22% більше, ніж у вересні 2017 року.
З найважливішими діями ДТЕК щодо забезпечення надійного енергопостачання України в осінньо-зимовий період можна ознайомитися на сайті – http://ozp.dtek.com
Нагадаємо, ДТЕК з літа 2017 року реалізовує програму зі зниження залежності України від імпортного антрациту, що складається з трьох ключових кроків. Крок №1 – переведення блоків ТЕС з антрациту на газове вугілля. Крок №2 – забезпечення ТЕС вугіллям українського видобутку. І крок №3 - модернізація потужностей ТЕС для ефективної та безперебійної роботи.