Збагачувальники розповіли, що допомогло їм досягти такого результату: «Нещодавно ми відсвяткували «смарагдовий» ювілей французько-українського «кохання» між працівниками фабрики та французьким обладнанням – незмінним «Дрю-боєм», - посміхається оператор головного пульта керування Юлія Скрипніченко. – Цей важкосередовищний сепаратор розробив французький вчений. А до нас він потрапив, бо будували фабрику французи. Щоб «серце» нашої фабрики не зупинилося про сепаратор дбаємо з подвійним завзяттям. З початку року ми впровадили нову форму праці з обладнанням – збереження у базовому стані. Суть у тому, що ми прагнемо попереджати аварії, а не ліквідовувати їх, якщо щось зламається. У людей кохання стає міцнішим, якщо є турбота та повага. Так і з обладнанням: ми про нього дбаємо і досягаємо добрих результатів».
Збільшення переробки рядового вугілля пов'язане і з інвестиціями у виробництво: «Наша фабрика змінюється разом із нами, - розповідає головний інженер Ольга Пугач. – З початку року ДТЕК виділив більш ніж вісім млн грн на розвиток фабрики».
Про плани на майбутнє розповів директор ДТЕК Курахівської ЦЗФ Юрій Долбієв: «Ми багато працюємо, щоб теплові електростанції були з паливом. Розуміємо, що для енергонезалежності країни важливий внесок кожного. Тож до кінця року плануємо переробити понад 2,2 млн тон вугілля».
З двох мільйонів тон вугілля випустили більше мільйона тонн концентрату, який відправився на Запорізьку, Ладижинську та Придніпровську ТЕС, де стане кіловатами електроенергії.