«Дуже складно використовувати якусь іншу ціну, яка б не викликала у сторін договору питання. Візьмемо, наприклад, собівартість. Вона різна у всіх шахт. У деяких державних шахтах собівартість 18 тисяч гривень, 7 тисяч гривень, 5 тисяч гривень, наші шахти теж мають різну собівартість. Або якщо брати якусь іншу штучну ціну, про яку домовилися. Вона також не мала б зв'язку з ринком, не мала б зв'язку з економічно обґрунтованою ціною видобутку вугілля. Тому найправильніше, саме чесне, зрозуміле і прозоре – це ціна, яка визначена на підставі формули. Формули, яку може використати кожна людина для розрахунку ціни. Кожен може взяти калькулятор, зайти в Інтернет, дістати цифри, індекс, та визначити вартість вугілля», - зазначив Дмитро Сахарук.
Генеральний директор ДТЕК Енерго підкреслив, що ціноутворення за формулою Роттердам+ є запорукою наявності грошей у вугільному секторі.
«Запорука грошей у вугільному секторі – це транспарентне ціноутворення. Вперше за останні два роки ціна на українське вугілля була визначена за імпортним паритетом, по формулі Роттердам+. Вона дійсно дешевше на 20%, ніж вугілля держшахт, на 10%, ніж газ, який споживав Центренерго. І це дає можливість планувати і Центренерго, і нашим шахтам на 3,5 місяців вперед і на цілий рік. Це дає можливість інвестувати в шахти. Мені б дуже хотілося, щоб така європейська, прозора ціна, ціна без корупція стала в майбутньому єдиним критерієм, за яким визначаємо, чи зможе шахта заробляти гроші і чи може вона бути прибутковою», - зазначив Дмитро Сахарук.