Газове вугілля надходить на ТЕС компанії з власних видобувних підприємств — «ДТЕК Павлоградвугілля» і «ДТЕК Добропіллявугілля», а також державних шахт, зокрема підприємств Львівсько-Волинського басейну.
Водночас у межах стратегії з мінімізації імпорту антрациту ТЕС ДТЕК у грудні змогли знизити відпускання електроенергії на 64,3%, як порівняти з листопадом — до 384 млн кВт/год.
Зокрема, ДТЕК Придніпровська ТЕС, де наприкінці 2017 року завершився масштабний проект із переведення двох блоків з антрациту на газове вугілля, збільшила виробництво електроенергії на газовому вугіллі вдвічі — до 115 млн кВт/год, знизивши генерацію з антрациту втричі — до 20 млн кВт/год. У 2018 році ще два блоки станції почнуть роботу на газовому вугіллі, у такий спосіб ДТЕК Придніпровська ТЕС зможе повністю відмовитися від роботи на імпортному антрациті.
«Грудень пройшов досить спокійно для енергетиків. Наші ТЕС через брак сильних морозів працювали без істотного підвищення потужності. У таких умовах ми були змушені скоротити загальне відпускання електроенергії на 5,6%, що дало змогу збільшити запаси вугілля на складах. Зараз похолодання вже неабияке, і наші станції працюють більш посилено, щоб енергопостачання країни залишалося стабільним», — зазначив директор із генерації електроенергії ДТЕК Енерго Сергій Куриленко.
Нагадаємо, ДТЕК продовжує реалізацію програми зі зниження залежності в імпортному вугіллі, що складається з трьох ключових кроків. Крок № 1 — переведення блоків з антрациту на газове вугілля. Крок № 2 — забезпечення ТЕС вугіллям українського видобутку. І крок № 3 — модернізація потужностей ТЕС для ефективної та безперебійної роботи.
З найважливішими діями ДТЕК щодо забезпечення надійного енергопостачання України в осінньо-зимовий період можна ознайомитися на сайті — http://ozp.dtek.com