27 березня в місті пройшов настановний семінар для учасників конкурсу минулих років і для охочих взяти участь вперше. Містянам розповіли про умови участі, назвали етапи реалізації. Нововведення цього сезону — проекти з енергоефективності в ЖКГ та екології отримають преференції та додаткові бали (5–10) конкурсної комісії. Подробиці умов конкурсу можна прочитати тут.
«Громада своїми руками — історія багаторічної співпраці ДТЕК і громади Енергодара. Завдяки інвестиціям у форматі грантів, місто наповнюється новими майданчиками для активного відпочинку та занять спортом, поповнюється матеріальна база дошкільних і шкільних установ. Дякую ДТЕК за участь у житті міста та бажаю містянам активно брати участь у цьому проекті. І перемагати», — говорить секретар Енергодарської міської ради Леся Нікітіна.
«Конкурс, заявлений раніше ДТЕК як конкурс міні-грантів, розширює можливості. З минулого року компанія підтримує великі проекти, даючи можливість жителям вибрати саме те, що вони вважають головним. Ми бачимо, що «Громада своїми руками» має попит, конкурс актуальний, він об’єднує містян. Саме тому ДТЕК збільшує розмір міні-гранту у 2018 році до 55 тис. грн на один проект, і планує фінансування одного великого проекту грантовою сумою від 200 до 700 тис. грн», — говорить менеджер із взаємодії з місцевими органами влади ДТЕК Запорізької ТЕС Дмитро Дрозд.
Цьогоріч конкурс міні-грантів охопить 55 територій у семи областях: Дніпропетровській, Донецькій і Луганській (контрольована територія), Вінницькій, Івано-Франківській, Львівській, Запорізькій.
Оцінювати конкурсні роботи будуть комісії, створені на територіях. Також передбачено онлайн-голосування через сайт соціального партнерства http://spp-dtek.com.ua, де жителі зможуть вибрати найкращі проекти, 10 з яких у кожному місті/районі отримають додаткових 5 балів до рейтингу оцінок конкурсної комісії. Після основного конкурсу буде оголошений національний етап, де відповідна комісія на чолі з Глобальним договором ООН визначить 5 найкращих проектів на всіх територіях. Вони отримають додатково від 20 до 100 тис. грн.
З минулого року було ухвалено рішення розширити можливості проекту та перейти від локальних проблем жителів до впровадження масштабних проектів. Для цього на 15 територіях (Павлоград, Першотравенськ, Тернівка, Зеленодольська ОТГ, Добропілля, Білицьке, Білозерське, Новодонецьке, Курахове, смт. Миронівський, Ладижин, Бурштин, Добротвір, Щастя, Енергодар) будуть реалізовані великі проекти з впорядкування міст на суму до 500 тис. грн. Мешканці зможуть вибрати серед 3 ідей саме ту, яку вони вважають головною для подальшої реалізації.
Також нагадуємо, що з 2016 року активну участь у конкурсі беруть не тільки містяни, а й жителі сіл територій діяльності компанії ДТЕК. Саме завдяки їхній надзвичайній активності конкурс змінив назву з «Міста своїми руками» на «Громаду своїми руками».
Етапи конкурсу міні-грантів «Громада своїми руками»:
- 19 березня — 1 травня — приймання заявок
- 3 травня — 18 травня — оброблення заявок, підготування до голосування
- 21 травня — 8 червня — робота конкурсних комісій у регіонах і онлайн-голосування
- 25 червня — 6 липня — оголошення переможців і видавання міні-грантів у регіонах
- 9 липня — 3 серпня — робота національної комісії, оголошення та видавання додаткових грантів найкращим проектам на всіх територіях
- 6 липня — 30 листопада — виконання і презентації міні-проектів і великих проектів