ДТЕК Павлоградвугілля підбив підсумки року: за 2017 рік середня зарплата робітників п’яти шахтоуправлінь істотно зросла.
Як порівняти з груднем 2016 року, середня зарплата шахтарів у грудні 2017 року збільшилася на 4,2 тис. грн із 10,6 тис. грн до 14,8 тис. грн. Шахтарі стали отримувати більше завдяки розвитку виробництва й активній взаємодії адміністрації та профспілкових організацій підприємств.
Підвищення відбувалося в кілька етапів. У квітні оклади всіх робітників були збільшені за підсумками щорічної оцінки. В окремих категоріях підвищення досягло 45%. Потім у жовтні збільшилися преміальні в робітників допоміжних дільниць і змінилася методика розрахунку премії прохідникам з урахуванням гірничо-геологічних умов, у яких вони працюють. Завдяки цьому середня заробітна плата прохідників максимально наблизилася до розміру заробітної плати робітників із видобування вугілля. Також з 1 грудня було введено додаткове заохочення за перевиконання плану робітникам і збільшилися преміальні робітникам, зайнятим на допоміжних роботах.
Генеральний директор об’єднання ДТЕК Павлоградвугілля Сергій Воронін зазначає, що зростання заробітних плат стимулює робітників працювати з більшою самовіддачею:
— Сьогодні зарплата робітників основних професій, які видобувають вугілля й готують гірничі виробки, перевищує 20 тис. грн. Водночас ми не маємо «межі» преміальних і наші грови та прохідники знають — чим краще працюєш, тим більше отримуєш. Головне — дотримуватися техніки безпеки. Цього року ми додатково сконцентрувалися на стимулюванні робітників допоміжних дільниць, у яких упродовж року зарплата зросла до півтора разів. Результат — наші шахтарі заробляють на 70% більше, ніж робітники інших промислових підприємств України та практично вдвічі більше, ніж жителі Дніпропетровської області.
У 2017 році шахтарі ДТЕК Павлоградвугілля наростили видобуток до рекордних 20,1 млн тонн газового вугілля для української енергетики. Водночас ДТЕК інвестував у розвиток своїх шахт Західного Донбасу 3,4 млрд грн.
Зростання заробітних плат найбільших підприємств — стратегічний напрям розвитку Дніпропетровщини, який стимулює розвиток промисловості регіону та зміцнення економіки країни. За даними Держстату, Дніпропетровська область поряд із Київською та Донецькою впевнено лідирує за рівнем заробітних плат серед усіх областей України. З початку 2017 року зарплати в області збільшилися в середньому на 1,5 тис. грн і перевищують 7,4 тис. грн на одного робітника.