ДТЕК реалізує проект «Енергоефективні школи: нова генерація» з 2012 року спільно з Всеукраїнською благодійною організацією «Інститут місцевого розвитку за підтримки міських і районних відділів освіти. Завдяки проекту шостий рік поспіль школярі вчаться грамотної енергетичної та екологічної поведінки, раціонально використовувати енергетичні ресурси. У Великому Добропіллі проект стартував у 2014 році. За цей час до нього приєдналися 15 тисяч осіб — учні, їхні батьки та вчителі з 18 шкіл регіону.
За словами Олени Кулешової, класного керівника 7 класу Білицької загальноосвітньої школи № 10, Марія дуже активно підтримала проект із підвищення енергоефективності, економії ресурсів:
— Вона всім знайомим розповідала про цей проект, про необхідність бути бережними, закликала їх до співпраці, до активної позиції.
Сама Марія Кулажко, звичайно, рада подарунку, але зазначає, що головною для неї була не перемога, а можливість привернути увагу до проблеми якомога більшої кількості людей:
— Економне споживання починається з кожного з нас! — впевнена семикласниця.
Її меседж спрямований на об’єднання молоді навколо раціонального використання ресурсів:
«Про Україну, друже, дбай,
Ресурси марно не втрачай:
Тепло та воду, світло, газ.
Ну ж бо, приєднуйся до нас!»
За словами Вікторії Гриб, керівника департаменту із соціального розвитку ДТЕК, у регіоні починається великий проект з енергоефективності, що охоплює модернізацію системи опалення Великого Добропілля під егідою міських голів Добропілля, Білицького та Новодонецька в партнерстві з компанією ДТЕК:
— Компанія прагне, щоб у домівках містян було тепло й комфортно, а жителі могли платити за цей комфорт. Для цього ми працюємо з дітьми, щоб вони розуміли, що таке теплове та комунальне господарство. Азбука домашнього господарства, яку ми викладаємо в школах, має величезний успіх. Ми прищеплюємо дітям розуміння, що енергія не береться з повітря, її виробляють. Це тяжка праця шахтарів, енергетиків. У підсумку, енергія не може бути дешевою. Але нові технології допоможуть зберегти баланс між високою ціною на енергоресурси та витратами на них із сімейних бюджетів добропільців. Спільні зусилля влади, бізнесу та суспільства мають призвести до того, до чого прагне міський голова Добропілля Андрій Аксьонов — зробити Велике Добропілля енергоефективною столицею Донбасу!