some-alt
Головна Новини Прес-релізи Школа в Добропіллі утеплюється за канадською технологією
Школа в Добропіллі утеплюється за канадською технологією
Теплова енергетика12 Березня 2018
Будівля навчально-виховного комплексу № 1 в Добропіллі — перший соціальний об’єкт в Україні, який утеплюють за сучасною канадською технологією. Це дасть змогу скоротити витрати вугілля для шкільної котельні на 35–60%, зменшити викиди в атмосферу й у такий спосіб поліпшити екологічну ситуацію в місті вугільників. А головне — зробить школу затишнішою й комфортнішою для учнів і вчителів.
Школа в Добропіллі утеплюється за канадською технологією

У межах проекту «Енергоефективні школи: нова генерація» в м. Добропілля реалізується спільний українсько-канадський проект з утеплення даху навчально-виховного комплексу № 1. Проект став можливий завдяки партнерству Добропільської міської ради, компанії ДТЕК, Всеукраїнської благодійної організації «Інститут місцевого розвитку», компанії «Хранителі тепла».

Для утеплення горищного приміщення Добропільської гімназії використовується пінополіуретан, який у формі рідкої екопіни наносять методом напилення за допомогою американського обладнання високого тиску. Застигаючи, матеріал лягає суцільним покриттям, надійно заповнюючи комірки спеціального каркаса.

За словами головного інженера компанії-інвестора «Хранителі тепла» Костянтина Бондарьова, використовується комплексний підхід до утеплення будівлі:

— Щоб знизити втрати тепла, ми застосували низку інженерних рішень, а також сучасні технології, які дають змогу заощадити енергоресурси. Утеплювач, яким заповнили попередньо підготовлені комірки на горищі школи — це екологічно чистий пінополіуретан, який дає змогу, крім теплового опору, ще скоротити втрати тепла методом фільтрації.

Школі, у якій йдуть роботи, понад 70 років. Попри те, що будівлю опалює власна вугільна котельня, через втрати тепла приміщення погано прогрівається. Учні та педагоги сподіваються, що завдяки проведеним роботам у класах стане затишніше.

— Уже зараз ми відчуваємо, що в школі буде тепліше та комфортніше. Хоча роботи ще не завершені, температура в приміщеннях зростає, — розповіла Валентина Дементьєва, директор НВК № 1.

Вікторія Гриб, керівник департаменту із соціального розвитку ДТЕК, зазначає, що грандіозний мегапроект із модернізації всього теплового господарства великого Добропілля в регіоні реалізується з ініціативи мера Андрія Анатолійовича Аксьонова за підтримки великого бізнесу та міжнародних інвесторів:

— Від того, що діти будуть навчатися в комфортних умовах, виграє не тільки місцева влада, але й бізнес, який є градотворчим на цій території. Тому що наші робітники будуть спокійні: їхнім дітям у школі буде комфортно.

25 Грудня 2024
Новини та повідомлення В результаті масованого обстрілу ТЕС ДТЕК Енерго загинув енергетик
25 Грудня 2024
Новини та повідомлення росія атакувала ТЕС ДТЕК Енерго, серйозно пошкоджено обладнання
13 Грудня 2024
Новини та повідомлення росія завдала масованого удару по ТЕС ДТЕК Енерго, пошкоджено обладнання
11 Грудня 2024
Новини та повідомлення За 11 місяців цього року ДТЕК Енерго інвестував 2,8 млрд грн у відновлення ТЕС після обстрілів
22 Листопада 2024
Новини та повідомлення Для підтримання українського вуглевидобутку машинобудівники ДТЕК Енерго виготовили 831 тисячу запчастин та 11 нових комбайнів
20 Листопада 2024
Новини та повідомлення Вперше в українській промисловості: ДТЕК впроваджує програму з підтримки ментального здоров’я працівників за допомогою VR-технологій
17 Листопада 2024
Новини та повідомлення росія обстріляла теплоелектростанції ДТЕК Енерго, серйозно пошкоджено обладання
13 Листопада 2024
Новини та повідомлення З початку року шахтарі ДТЕК Енерго ввели в роботу 18 нових вугільних лав для надійнішого забезпечення ТЕС паливом в опалювальний сезон
05 Листопада 2024
Новини та повідомлення З початку року ДТЕК Енерго інвестував 2,6 млрд грн у ремонти та відновлення ТЕС
25 Жовтня 2024
Новини та повідомлення З початку року машинобудівники ДТЕК Енерго виготовили 760 тисяч запчастин та 10 нових комбайнів для підтримання українського вуглевидобутку