До переліку показників ефективності входять такі:
- Коефіцієнт частоти виробничого травматизму
- Показник ефективності керування системою охорони праці
- Видобуток рядового вугілля в тоннах стандартної якості 6000 Ккал
- Середньодобова площа виїмки очисного вибою
- Середньодобове посування вибою
- Коефіцієнт питомої ваги на 1000 т очисного видобутку
- Споживання електроенергії на 1000 т стандартної якості
- Рівень оборотності залишків ТМЦ
- Вартість проведення гірничих виробок
- Впроваджено раціоналізаторських ідей
- Кількість впроваджених ідей, поданих командами безперервного вдосконалення
- Економічний ефект від системи Новатор
Сасун Мкртчян, директор ДТЕК ШУ ім. Героїв Космосу:
«Ми потрапили в зону «турбулентності» — нестійка економіка й обмежені фінансові ресурси змушують нас приділяти особливу увагу пошуку маловитратних рішень для підвищення обсягів вуглевидобутку. Шахтарі розуміють, що новаторський підхід до справи допомагає вчасно та повністю впоратися з виробничим завданням, а тому беруть активну участь у цьому процесі. Живе підприємство — є робота, зарплати, живе весь регіон. Тому ми вітаємо активність. За 2017 рік нашими робітниками було подано 2 200 раціоналізаторських ідей і 1 836 з них уже впроваджено в життя. А також заохочуємо нагородами найкращих. Авторам реалізованих ідей були виплачені грошові премії на загальну суму приблизно 1,7 млн грн. Це мотивує людей працювати ефективніше та безпечніше».
У шахтоуправлінні ім. Героїв космосу система безперервного вдосконалення Новатор стартувала в травні 2014 року. Серед найефективніших ідей колективу шахтоуправління, які були впроваджені та продовжують приносити користь гірникам:
- Модернізація комбайна 1КА-200 за допомогою встановлення другого однотипного двигуна.
- Застосування нової технології монтажу секцій механізованих кріплень КД-80 і КД-90 без викладення основних дерев’яних опор (багать).
- Використання унікального дробильного комплексу з нульовим модулем, який дає змогу використовувати породу в складі сумішей, які твердіють, для тампонажних робіт.