Гірники будуть відпрацьовувати ділянку вугільного пласта із середньою виймальною потужністю — 90 см. Це надтонкий вугільний пласт, що для західно-донбаського вугільного басейну є нормою. На території басейну 40 пластів із робочою потужністю 0,6–1,6 м, які залягають на глибині 400–1800 м. Видобувати вугілля в таких гірничо-геологічних умовах дуже складно, але завдяки спеціальному обладнанню — очисні комбайни та секції механізованого кріплення — яке було спеціально виготовлене вітчизняним виробником під умови Західного Донбасу й закуплене компанією ДТЕК для шахт Павлоградвугілля, а також професіоналізму трудових колективів — шахтарі справляються з усіма труднощами та стабільно видають вугілля на-гора.
Довжина лави — 247 м, довжина виймального стовпа — 1326 м. На добу з лави планують видобувати приблизно 2000 тонн. Нова лава підготовлена до роботи цілком відповідно до всіх вимог промислової безпеки та прийнята в експлуатацію державною комісією.
Сергій Фараонов, заст. директора з виробництва ДТЕК ШУ ім. Героїв Космосу:
«Запуск нової лави — це майбутнє шахти та перспектива стабільної роботи підприємства. Це означає, що ми будемо продовжувати забезпечувати наші ТЕС вугільним концентратом. Із 983-ої лави наші гірники будуть видобувати вугілля до листопада 2018 року».
Підготувала нову лаву й буде з неї видобувати вугілля одна з передових дільниць шахтоуправління. Практично весь ремонт видобувного обладнання гірники здійснили власними силами, використовуючи запчастини, виготовлені фахівцями механічного цеху шахти ім. Героїв Космосу.
Дмитро Устюгов, начальник дільниці з видобутку вугілля № 3:
«Для шахтарів нова лава — це запорука своєчасного виконання виробничого завдання і як результат — стабільної виплати заробітної плати. Колектив розуміє це і працює з повною самовіддачею».
Це перша лава, запущена в шахтоуправлінні з початку року. До кінця 2018-го будуть підготовлені ще 7 лав. У планах шахтоуправління видобути за рік 4,8 млн тонн «чорного золота».