Комбайн CLS 450 виготовлявся спеціально для відпрацювання тонких та середніх шарів зі змінною гіпсометрією пласта від 1 до 2 метрів, які характерні для Добропілля. Його освоєння на шахті «Добропільська» проходило під керівництвом досвідчених фахівців служби головного механіка підприємства та заводу-виробника «Світло шахтаря».
Перше «знайомство» з новою технікою відбулося у квітні 2017 року на промисловому майданчику шахти «Добропільська» під час візиту на підприємство Генерального директора ДТЕК Максима Тімченка. Символічним став факт, що реалізація нової стратегії розвитку Добропіллявугілля починалася з впровадження нової техніки.
Промислові випробування тривали всього 90 днів, після чого комбайн упродовж 8 місяців практично безаварійно в штатному режимі відпрацював 9-у південну лаву. Колектив дільниці № 4 видобув за допомогою CLS 450 приблизно 800 тис. тонн вугілля і встановив кілька рекордів місячного видобутку.
«Наші гірники успішно освоїли цю техніку завтрашнього дня, яка давала змогу, у разі вимушеної зупинки на сервісне обслуговування, навіть за 2 зміни, що залишилися, надолужити добовий видобуток», — зазначає заступник головного механіка ШУ Добропільське Богдан Огоновський.
Начальник дільниці № 4, на якій впроваджувався CLS 450, Максим Дівульський, підкреслив: «Працювати з надійною технікою — вдвічі приємніше. Новим комбайном зручно керувати, основна інформація про стан його систем виводиться на дисплей, який сигналізує про відхилення. Гарне зрошення, пилозаглушення і зручніше електричне подавання роблять нашу роботу комфортнішою й безпечнішою».
Надалі комбайн CLS 450 допоможе добропільцям освоювати 9-у північну лаву. А другий такий комбайн заплановано придбати для 1-ї північної лави майданчика l1 шахти «Алмазна».