Головна Новини Прес-релізи Шахтарів Добропілля забезпечили стабільною роботою
Шахтарів Добропілля забезпечили стабільною роботою
Фронтом робіт і стабільними зарплатами в найближчі півтора року шахтарів ДТЕК ШУ Добропільське забезпечить нова 9-я південна лава на шахті "Добропільській". Минулої п’ятниці її прийняла в експлуатацію державна комісія, зазначивши, що вибій повністю відповідає всім вимогам промисловоїбезпеки. Для того, щоб запуск лави став можливий, ДТЕК інвестувала в її оснащення 182,3 млн грн.
Шахтарів Добропілля забезпечили стабільною роботою

Лава — традиційна назва підземної очисної виробки, у якій видобувають корисні копалини. Протяжність лави буває від декількох десятків до декількох сотень метрів. Один її бік утворений масивом вугілля (вибоєм лави), а інший — закладним матеріалом або заваленою породою виробленого простору. Довжина нової 9-ї південної лави, прийнятої в експлуатацію на шахті "Добропільська" — 253 м, проектна довжина виїмкового поля — 1130 м, виймальна потужність пласта — 1,48–1,77 м.

Костянтин Вялий, директор ДТЕК ШУ Добропільське:

«Введення в експлуатацію нової лави — дуже важливий крок. У квітні цього року компанія ДТЕК затвердила нову стратегію розвитку підприємства Добропіллявугілля, і ми активно узялися до її реалізації. Згідно з цією програмою, до кінця року на наших шахтах заплановано видобути на 700 тис. тонн вугілля більше, ніж торік. Це означає, що ми зможемо забезпечити українські ТЕС власним вугіллям газової марки і зробити свій внесок в енергетичну безпеку країни. Важливо й те, що, попри економічну й політичну ситуацію в країні, проблеми з фінансуванням галузі, ДТЕК знаходить кошти на підтримку виробничих потужностей своїх підприємств. Для Добропіллявугілля введення нової лави — запорука його стабільної роботи, а для наших шахтарів — твердий заробіток уже сьогодні і впевненість у завтрашньому дні».

Видобуток вугілля в новій лаві буде вестися новим вітчизняним комбайном CLS — 450 — це сучасна машина, яка відокремлює вугілля від масиву, дробить його для зручності транспортування наверх, вантажить на вибійний конвеєр і вимагає мінімального втручання людини. Також для оснащення 9-ої лави було придбано:

  • Вибійний конвеєр СП-251.13
  • Скребковий конвеєр-перевантажувач підлавний СП251.15
  • Дві насосні станції СНН -200
  • Апаратура керування HANSON — провідного виробника гірничошахтного електрообладнання

Крім того, Дружковським машинобудівним заводом капітально відремонтовано 166 секцій кріплення механізованого 3КД 90Т, і господарським способом відновлено 2 стрічкові конвеєри 1Л 1000.

У новій лаві буде працювати дільниця з видобутку вугілля № 4 під керівництвом Максима Дивульского і бригадира Олександра Осмятченка. Середньодобовий видобуток вугілля за планами має становити понад 2000 тонн.

25 Жовтня 2024
Новини та повідомлення З початку року машинобудівники ДТЕК Енерго виготовили 760 тисяч запчастин та 10 нових комбайнів для підтримання українського вуглевидобутку
15 Жовтня 2024
Новини та повідомлення ДТЕК Енерго виконав усі плани по підготовці до опалювального сезону
11 Жовтня 2024
Новини та повідомлення Шахтарі ДТЕК Енерго ввели в роботу 16 нових вугільних лав для стабільного забезпечення ТЕС паливом взимку
10 Жовтня 2024
Новини та повідомлення Олександра Фоменка призначено генеральним директором ДТЕК Енерго
08 Жовтня 2024
Новини та повідомлення Для надійнішого проходження опалювального сезону ДТЕК Енерго інвестував понад 2,3 млрд грн у ремонти та відновлення ТЕС
24 Вересня 2024
Новини та повідомлення З початку року машинобудівники ДТЕК Енерго виготовили 10 нових комбайнів та 683 тисячі запчастин для підтримання українського вуглевидобутку
19 Вересня 2024
Новини та повідомлення Енергетики вперше показали киянам, як виглядає обладнання ТЕС після російських ударів
11 Вересня 2024
Новини та повідомлення З початку року шахтарі ДТЕК Енерго ввели в роботу 14 нових вугільних лав, ще 12 лав планується
05 Вересня 2024
Новини та повідомлення З початку року ДТЕК Енерго інвестував понад 2,1 млрд грн у ремонти та відновлення ТЕС
28 Серпня 2024
Новини та повідомлення ДТЕК Енерго інвестував в український вуглевидобуток 17 млрд грн з початку повномасштабної війни