Лава — традиційна назва підземної очисної виробки, у якій видобувають корисні копалини. Протяжність лави буває від декількох десятків до декількох сотень метрів. Один її бік утворений масивом вугілля (вибоєм лави), а інший — закладним матеріалом або заваленою породою виробленого простору. Довжина нової 9-ї південної лави, прийнятої в експлуатацію на шахті "Добропільська" — 253 м, проектна довжина виїмкового поля — 1130 м, виймальна потужність пласта — 1,48–1,77 м.
Костянтин В’ялий, директор ДТЕК ШУ Добропільське:
«Введення в експлуатацію нової лави — дуже важливий крок. У квітні цього року компанія ДТЕК затвердила нову стратегію розвитку підприємства Добропіллявугілля, і ми активно узялися до її реалізації. Згідно з цією програмою, до кінця року на наших шахтах заплановано видобути на 700 тис. тонн вугілля більше, ніж торік. Це означає, що ми зможемо забезпечити українські ТЕС власним вугіллям газової марки і зробити свій внесок в енергетичну безпеку країни. Важливо й те, що, попри економічну й політичну ситуацію в країні, проблеми з фінансуванням галузі, ДТЕК знаходить кошти на підтримку виробничих потужностей своїх підприємств. Для Добропіллявугілля введення нової лави — запорука його стабільної роботи, а для наших шахтарів — твердий заробіток уже сьогодні і впевненість у завтрашньому дні».
Видобуток вугілля в новій лаві буде вестися новим вітчизняним комбайном CLS — 450 — це сучасна машина, яка відокремлює вугілля від масиву, дробить його для зручності транспортування наверх, вантажить на вибійний конвеєр і вимагає мінімального втручання людини. Також для оснащення 9-ої лави було придбано:
- Вибійний конвеєр СП-251.13
- Скребковий конвеєр-перевантажувач підлавний СП251.15
- Дві насосні станції СНН -200
- Апаратура керування HANSON — провідного виробника гірничошахтного електрообладнання
Крім того, Дружковським машинобудівним заводом капітально відремонтовано 166 секцій кріплення механізованого 3КД 90Т, і господарським способом відновлено 2 стрічкові конвеєри 1Л 1000.
У новій лаві буде працювати дільниця з видобутку вугілля № 4 під керівництвом Максима Дивульского і бригадира Олександра Осмятченка. Середньодобовий видобуток вугілля за планами має становити понад 2000 тонн.