Екскурсія «День відкритих дверей» для шахтарських дружин стала частиною інформаційно-роз’яснювальної роботи в межах Тижня охорони праці. Він проходить із 21 до 28 квітня під гаслом «Удосконалення збору та використання даних про безпеку та гігієну праці». Головна мета всіх профілактичних заходів:
- Привернення уваги кожного керівника та працівника підприємства до досягнення мінімально можливого рівня виробничих ризиків.
- Зниження рівня виробничого травматизму та професійної захворюваності.
- Формування загальної культури охорони праці та свідомого ставлення до цих питань.
В. о. заступника директора з охорони праці ДТЕК ШУ Дніпровське Дмитро Лисицин:
«Ми показали жінкам, у яких умовах працюють їхні чоловіки, розповіли, яких необхідно дотримуватися правил безпеки. Сподіваємося в особі дружин шахтарів отримати союзників у пропаганді працювати, не порушуючи вимоги промислової безпеки».
До спуску в шахту учасниць екскурсії готували ґрунтовно. Вони пройшли кожен крок, який проходять їхні чоловіки перед зміною. Почали з інструктажу з техніки безпеки та відеоінструктажу з охорони праці. Після цього жінкам продемонстрували принцип вмикання саморятівника (засіб індивідуального захисту органів дихання від токсичних продуктів горіння, що використовується в разі евакуації з виробничих об’єктів). І безпосередньо перед спуском у шахту, гості переодяглися в спецодяг і чоботи, отримавши необхідні засоби захисту — окуляри, каску, рукавички, лампу, саморятівник і респіратор.
Одним із моментів екскурсії, які вразили найбільше, став спуск під землю. На горизонті 265 метрів екскурсантки відвідали лаву на видобувній дільниці та прохідницький вибій, де особисто побачили роботу техніки: комбайнів, стрічкових конвеєрів, людських вагонеток, засобів малої механізації тощо.
Лілія, дружина одного з працівників шахтоуправління:
«Чесно, гадала, буде страшніше. Але шахтне царство — це так велично. Я вражена. Масштаби вражають, це дійсно чоловіча, важка фізична професія. Люди, які працюють у шахті, заслуговують на дуже велику повагу. Іспит із техніки безпеки ми сьогодні склали на п’ятірку. Усе дуже просто — потрібно лише дотримуватися правил безпеки».
Питанням охорони праці та техніки безпеки компанія ДТЕК і шахтоуправління Дніпровське приділяють пріоритетну увагу. Насамперед, працівники підприємств у повному обсязі забезпечуються засобами індивідуального (ЗІЗ) та колективного захисту (ЗКЗ). За перший квартал 2017 року в охорону праці та промислову безпеку ДТЕК ШУ Дніпровське інвестувало 5,1 млн грн, з них на придбання засобів індивідуального та колективного захисту спрямовано понад 3,7 млн грн.