Знизити викиди забруднювальних речовин у повітря й у такий спосіб зменшити вплив на довкілля Придніпровської ТЕС — таку мету зазначило керівництво ДТЕК Дніпроенерго вчора під час громадських слухань щодо питання приведення дозвільної документації на викиди в атмосферне повітря відповідно до оновленого природоохоронного законодавства — Національного плану зі скорочення викидів.
На громадських слуханнях, у яких крім активної громадськості Дніпра участь взяли представники міської, обласної влади та депутати, ДТЕК Дніпроенерго ще раз представив чіткий покроковий план екологічних заходів на кілька років для досягнення мети зниження викидів.
Компанія взяла на себе зобов’язання встановити пилоочисне обладнання на енергоблоках № 10, 7 і 8 упродовж 3 років. Енергоблок № 10 вже цьогоріч буде запущений до опалювального сезону на вітчизняному газовому вугіллі та з новим ефективним емульгатором. З огляду на те, що ДТЕК згідно з Прогнозним балансом Міністерства не може виводити в реконструкцію більш ніж 1 енергоблок, то енергоблоки № 7 і 8, що працюють на газовому вугіллі, будуть працювати з новими емульгаторами у 2019 та 2020 рр. Це дасть змогу знизити викиди пилу до 100 мг/м³ й саме емульгатори дадуть змогу скоротити викиди діоксиду сірки від кожного блока на 550 т/рік.
«Ми вже почали реалізацію плану заходів щодо зниження навантаження на довкілля. Зокрема, вже відкриті тендерні пропозиції на встановлення очисного обладнання на енергоблок № 10, який цьогоріч буде виробляти електроенергію на газовому вугіллі. Щокварталу я особисто готовий зустрічатися з жителями й інформувати навіть про проміжні етапи реалізації нашого плану зі скорочення викидів. А з 1 липня буде запущений автоматичний моніторинг на кордоні санітарної зони, що дасть вам змогу за бажання в онлайн-режимі контролювати стан повітря Придніпровська», — розповів генеральний директор ДТЕК Дніпроенерго Ігор Венцель.
Також план щодо зниження викидів передбачає зменшення потужності електростанції та зниження кількості потенційних забруднювальних речовин у повітрі на 48%. Обмеження кількості годин експлуатації енергоблоків 150 МВт, яке призведе до зниження загальної кількості викидів на 25% впродовж 2018–2033 рр.
Концентрація діоксиду сірки та оксиду азоту у викидах Придніпровської ТЕС також буде знижена — не більш ніж 200 мг/м³ — завдяки встановленню на енергоблок № 11 сірко- й азотовловлювального обладнання до терміну, який регулює Національний план зі скорочення шкідливих викидів.
Потреба видавання нових дозволів для ДТЕК Придніпровська ТЕС, як і всіх ТЕС України, пов’язана із загальнодержавним курсом на євроінтеграцію та збільшенням жорсткості вимог екологічного законодавства країни. З 1 січня 2018 року набув чинності Національний план зі скорочення викидів, який регламентує для всіх ТЕС і ТЕЦ України нові концентрації забруднювальних речовин та нормативи викидів, а також передбачає природоохоронні заходи для досягнення перспективних нормативів.