З початку цього року теплоелектростанції ДТЕК Енерго наростили обсяги виробництва і відпуску електроенергії. Так, у січні-жовтні цього року ТЕС компанії відпустили в мережу 20,2 млрд кВт*год електроенергії. Це на 2,3 млрд кВт*год більше, ніж за аналогічний період 2020 року.
Через мінімальне навантаження на інші підприємства теплової генерації, ТЕС ДТЕК Енерго були змушені нести підвищене навантаження та компенсувати дефіцит електроенергії в системі. Лише наприкінці жовтня в системі працювало одночасно від 28 до 30 блоків ТЕС ДТЕК Енерго із близько 36 усіх працюючих в енергосистемі блоків ТЕС та ТЕЦ. Відтак відпуск компанією електроенергії у жовтні склав рекордний за останні 9 місяців обсяг - майже 2,5 млрд кВт*год. Це на 18% вище показника жовтня минулого року. Більші у цьому році обсяги відпуску були лише у січні цього року – в розпал опалювального сезону, коли було відпущено в енергосистему понад 2,7 млрд кВт*год. Максимальне навантаження компанія несла також і в інші періоди: у липні та протягом останньої декади вересня цього року.
«В разі подальших простоїв іншої генерації, наші ТЕС будуть і далі готові підставити плече і нести додаткове навантаження. Адже наша спільна ціль – зробити усе можливе для надійності і безперебійності української енергосистеми, щоб в пікові періоди і опалювальний сезон українці були зі світлом і теплом. Цього вимагає ситуація, цього вимагають виклики, з якими сьогодні зіткнувся увесь світ. Це і світова енергетична криза, і дефіцит та рекордні ціни на енергоресурси», - повідомив генеральний директор ДТЕК Енерго Ільдар Салєєв.
Для забезпечення потреб опалювального сезону, ТЕС ДТЕК Енерго використовують вугілля як власного видобутку, так і імпортне. За 10 місяців 2021 року на шахтах ДТЕК Енерго видобули понад 13,7 млн т вугілля марки «Г». Всього у цьому році компанія планує видобути 17 млн т газового вугілля. ДТЕК Енерго також імпортує. На сьогодні обсяги законтрактовано вугілля із Польщі, США, Казахстану перевищили 0,7 млн т. Лише у вересні - жовтні ДТЕК Енерго було імпортовано понад 356 тис. т палива.