Основна частина відрахувань – 224 млн грн – податки з шахтарських зарплат. При цьому що більше зростають заробітки шахтарів, то більше грошей надходить до скарбниці. Ще 86,4 млн грн – плата за використання надр, землю та екологічний податок.
«Наші шахти й збагачувальні фабрики – містоутворюючі підприємства. У нас працюють практично дев'ять тисяч жителів регіону. Зростання зарплат на наших підприємствах протягом 2018 року призвело до зростання податкових відрахувань. Так, за підсумками року середня зарплата на наших шахтах становить 12 094 грн, це майже на тисячу гривень більше, ніж у середньому по області. Шахтоуправління Добропільське, Білозерське, Добропільська і Жовтнева збагачувальні фабрики не тільки збільшують видобуток і збагачення вугілля, працюють «по-білому», платять усі необхідні податки. У такий спосіб ми не тільки підтримуємо бюджетну сферу, а й даємо своїм співробітникам упевненість у завтрашньому дні, у тому, що після виходу на заслужений відпочинок на них чекають хороші пенсії», – каже Юрій Чередниченко, генеральний директор ДТЕК Добропіллявугілля.
Нагадаємо, що з місцевих бюджетів великого Добропілля фінансуються органи місцевого самоврядування, освіта (школи, дитячі садки), первинна медико-санітарна, амбулаторно-поліклінічна та стаціонарна допомога (дільничні лікарні, медичні амбулаторії, фельдшерсько-акушерські та фельдшерські пункти), сільські, селищні й міські палаци культури, клуби та бібліотеки.