«На цьому навантаженні енергоблок тестово пропрацював вже певний час і підтвердив техніко-економічні показники, що потрібні для його ефективної роботи надалі. Наразі ми завершуємо процес проведення пусконалагоджувальних робіт для перемаркування блоку. Також проводяться випробування енергоблоку при різних навантаженнях з метою подальшого визначення режимної карти його роботи», - зазначив заступник головного інженера з експлуатації обладнання Максим Шевцов.
Реконструкція енергоблоку № 10 – дійсно глобальний і довготерміновий проект, що тривав близько року. До цієї роботи було залучено понад 800 спеціалістів з різних куточків України, а вартість склала понад 1,1 млрд гривень. Робота включала в себе реконструкцію котла, турбіни, генератора, трансформатора, системи збудження турбогенератора та електрофільтра.
Підняття навантаження на блок після завершення реконструкції було покроковим: від 100 МВт до 210 МВт. Всі процеси та виробничі показники перевірені та коректні. Електрофільтри по викидах також досягли проектного значення - менше 50 мг/м3 та відповідають європейським нормам і стандартам.
«На нещодавно реконструйованому енергоблоці встановлена нова автоматизована система, з більш досконалим та надійним обладнанням, завдяки якій можна буде краще відстежувати процес керування енергоблоком, і у разі дрібних неполадок - оперативно відреагувати та усунти їх. Крім цього, система має більше можливостей для прогнозування роботи на перспективу», - коментує Денис Шмигаль, Директор ДТЕК Бурштинська ТЕС.