Компанія збільшує виробництво електроенергії з українського вугілля завдяки проекту з переведення двох блоків ДТЕК Придніпровської ТЕС на газове вугілля (завершено в кінці 2017 року), а також підвищеного завантаження інших своїх ТЕС на газовому вугіллі.
Диспетчери енергосистеми пріоритетно залучають до роботи енергоблоки ТЕС, які використовують газове вугілля, а блоки антрацитових ТЕС зберігають роботу з мінімальним навантаженням, потрібним для безперебійної роботи енергосистеми.
У таких умовах антрацитові ТЕС компанії за 5 місяців скоротили відпускання електроенергії майже на 30% — до 2 млрд кВт⋅год.
Водночас загальне виробництво електроенергії на ТЕС ДТЕК для українських сімей і промислових підприємств у січні-травні 2018 року становило 13,5 млрд кВт⋅год, що на 12,1% більше, ніж за аналогічний період 2017 року.
«Теплоелектростанції ДТЕК Енерго працюють у потрібному для енергосистеми режимі й водночас показують дуже гарну динаміку виробництва електроенергії з вугілля марки Г. Приємно бачити, що реалізований нами проект на ДТЕК Придніпровській ТЕС не тільки допомагає знижувати обсяги імпорту вугілля в країну, а і створює передумови для нарощування власного видобутку в Україні», — зазначив директор із генерації електроенергії ДТЕК Енерго Сергій Куриленко.
У планах ДТЕК Енерго — до кінця 2018 року завершити переведення ще двох блоків Придніпровської ТЕС з антрациту на газове вугілля. У такий спосіб станція зможе забезпечувати потрібний обсяг виробництва електроенергії без використання антрациту.
Нагадаємо, ДТЕК продовжує реалізацію програми з підвищення енергонезалежності України, що складається з чотирьох ключових кроків.
— Крок № 1 — переведення блоків ТЕС з антрациту на газове вугілля;
— Крок № 2 — забезпечення ТЕС вугіллям українського видобутку;
— Крок № 3 — модернізація потужностей ТЕС для ефективної та безперебійної роботи;
— Крок № 4 — розвиток відновлюваних джерел енергії в Україні.