«За сім років завдяки конкурсу «Громада своїми руками» у Щасті й Петропавлівці ми створили студію юного журналіста, дитячі ігрові та спортивні майданчики. Разом ми упорядкували школи й дитячі сади, створили багато цікавих і потрібних проектів. Об’єднана робота ДТЕК і громади, ініціатива й труд місцевих жителів зробили місто та селище більш комфортними. За час існування конкурсу компанія спрямувала в розвиток інфраструктури Щастя й Петропавлівки понад 25 млн грн», – зазначив Борис Сафонов, директор ДТЕК Луганська ТЕС.
Цього року особлива увага – проектам, які впроваджують технології Smart City («Розумне місто»). Це використання нових технологій, зокрема цифрових, у всіх сферах (освіта, медицина, інфраструктура, енергопостачання тощо). Такі заявки отримають +10 балів до оцінки конкурсної комісії.
Принцип Smart City поширений не тільки в Україні, а й в усьому світі. На нього не потрібно великих грошей та глобальних змін, але він робить життя людей комфортнішим і безпечнішим.
Головні акценти «Громади своїми руками – 2019» – енергоефективність і екологія. Для таких проектів теж будуть додаткові бали:
- заявка від ОСББ/асоціацій ОСББ/багатоквартирних будинків з енергоефективності – 15 балів;
- заявка від ініціативної групи на тему екології – 5 балів.
Новий напрям – підтримка ініціатив у розвитку співпраці між містами й сільськими територіями. Це можуть бути освітні конкурси, обмін досвідом між учнями, спільні свята й поїздки, спортивні змагання та будь-які інші ініціативи. Такі заявки отримають +10 додаткових балів.
Як і в попередні сезони, оцінювати конкурсні роботи будуть регіональні конкурсні комісії. При цьому 10 міні-проектів, за які проголосують місцеві жителі на сайті http://spp-dtek.com.ua, отримають додатково по 5 балів до середньої оцінки регіональних комісій.
Адміністраторами проекту на 56 територіях будуть Агентства місцевого економічного розвитку, створені за підтримки ДТЕК.
У рамках національного етапу конкурсу 5 кращих проектів отримають додаткові гранти. Визначати ці проекти буде національне журі. Оцінюватимуть, враховуючи цілі сталого розвитку Глобального договору ООН. Наприклад, якісну освіту для всіх, сприяння здоровому способу життя, економічного зростання, екологічної безпеки та енергоефективності. Ці 5 проектів отримають додаткові гранти від 50 тис. до 130 тис. грн.
Великі гранти роздадуть на 15 територіях за допомогою онлайн-голосування жителів. Жителям територій-учасників будуть запропоновані 3 ідеї на вибір, з яких вони виберуть кращу для реалізації. У цьому році сума великого гранту – від 200 тис. до 700 тис. грн.