Спортивний майданчик для малих скелелазів та перша інклюзивна кімната для розвитку дітей — це проєкти з елементами безбар'єрності, що впроваджені в Курахівській громаді. Реалізували їх завдяки співпраці ініціативних мешканців міста, влади та бізнесу в рамках конкурсу ДТЕК «Громада своїми руками».
Відкриття першої інклюзивної кімнати стало справжньою подією в громаді і кроком на шляху до безбар’єрності.
«Ідея створення проєкту «Сьоме відчуття» народилася невипадково, адже я сама мама, — розповідає Одокієнко Юлія, учасниця конкурсу «Громада своїми руками». — До того ж мене вразила статистика, що я побачила в останньому звіті ЮНІСЕФ про кількість дітей з інвалідністю та про перешкоди, з якими вони стикаються у спробах брати повноцінну участь у житті суспільства. До нас вже зверталися щонайменше з двадцять родин, що бажали займатися на інклюзивних засадах. Тож саме час все змінювати на краще. Для творчих діток віком від 3 до 14 років у нас вже були створені певні умови, до того ж ми їх покращили. А для занять інклюзивної групи на кошти гранту ми придбали спеціалізовані столи та іграшки, обладнали безпечну зону для розваг. Готові вже приймати їх до нас у «родину».
Майже всі проєкти, що впроваджують в Курахівській громаді, а їх цього року 18 — мають інклюзивне спрямування. Надають увагу й розвитку фізичного здоров’я всіх без виключення дітей.
«Ми розширюємо простір для спортивних занять та дбаємо про реабілітацію дітей з особливими потребами. Для них також є можливість долучитися до спорту, заняття будемо проводити невеличкими групами по 2-3 дитини. Для їх безпеки потрібно було зшити спеціальні гімнастичні мати на загальну площу понад 50 квадратів для відпрацювання елементів боулдерінгу. Цей вид скелелазіння дає відмінне кардіонавантаження, тренування на всі м’язи. Це дуже корисно для розвитку дітей з обмеженою мобільністю. Разом ми можемо подолати дитячі страхи та навіть виправити фізичний стан на краще», — пояснює Андрій Геревенко, керівник гуртка скелелазів «Only up» в Курахове.
«ДТЕК Енерго поділяє цінності суспільства та допомагає розвитку громад. Ми змінюємо свій бізнес задля ефективності та розуміємо, що настав час змін для всіх без виключення. Також потрібні зміни й в громадах, щоб забезпечити належні умови для розвитку та створення безбар’єрної середи для кожного громадянина нашої країни», – зазначив Станіслав Валантір, директор ДТЕК Курахівська ТЕС.
Нагадаємо, що в 2021 році у конкурсі грантів «Громада своїми руками» від компанії ДТЕК взяли участь 32 громади в 11 областях України. Компанія отримала 667 конкурсних заявок, з яких конкурсна комісія проєкту в кожній окремій громаді вибрала переможців. Проєкт «Громада своїми руками» трансформувався після приєднання компанії ДТЕК до ініціативи «Бізнес без бар'єрів». Принципи безбар'єрності стали частиною 60% програм і ініціатив, які направляли громади і волонтери на конкурс.