Завдяки цьому вдалося відновити значну частину пошкоджених від ворожих обстрілів потужностей теплової генерації, реалізувати щорічну планову ремонту кампанію на ТЕС, а також підтримати видобуток необхідних для їх надійної роботи обсягів вугілля.
«Минулий рік був періодом небувалих випробувань енергосистеми на міць, а українців – на стійкість. Ми пройшли найскладнішу зиму, відновилися, наскільки це було фізично можливо після таких масштабних атак, і у такі короткі терміни. І вже впритул наблизилися до екватору цього опалювального сезону. Зі свого боку, ми зміцнили стійкість теплової генерації, адже саме на ній левова частка відповідальності за балансування енергосистеми в піки споживання. Продовжуємо робити все можливе, щоб попри обстріли та дефіцит внутрішніх резервних генеруючих потужностей в енергосистемі, підтримувати її надійну роботу, а відтак – світло і тепло в оселях українців», - підсумував генеральний директор ДТЕК Енерго Ільдар Салєєв.
Ремонти та відновлення. Минулого року енергетики відновили після масованих обстрілів 9 енергоблоків. Оновлені потужності дозволили посилити роботу теплової генерації в піки споживання. Для підготувки обладнання теплоелектростанцій до роботи на максимумі в поточний опалювальний сезон, в рамках щорічної планової ремонтної кампанії ДТЕК Енерго реалізував 24 ремонти енергоблоків. Щоб компенсувати, що не вдалося відремонтувати до зими, серед них - два додатково розконсервовані енергоблоки, загальною потужністю 500 МВт. Інвестиції у ремонтну кампанію, за попередніми даними, склали близько 4 млрд грн. (в порівнянні з 2,2 млрд грн у 2022 р.).
Також було придбано та сформовано запас критичного обладнання на випадок нових обстрілів, а ТЕС та шахти забезпечено резервними джерелами живлення – понад 200 потужними генераторами.
Генерація. Попри обстріли і пошкодження ТЕС ДТЕК Енерго посилено працювали та підтримували надійність енергосистеми, особливо в піки споживання. Для цього протягом 2023 року генеруючі підприємства відпустили майже 15,2 млрд кВт*год e/е, що еквівалентно середньому споживанню близько 5,1 млн родин протягом року.
Вугілля. Минулого року ДТЕК Енерго ввів в роботу 26 нових вугільних лав. Це дозволило шахтярям виконати план з видобутку - отримати стільки вугілля, скільки планувалося. А це, в свою чергу, дозволило забезпечити українські теплоелектростанції достатніми для роботи обсягами палива і впродовж опалювального сезону, і в інші піки споживання. Інвестиції компанії в український вуглевидобуток, за попередніми даними, склали близько 7 млрд грн. (в порівнянні з 3,8 млрд грн. у 2022 р.).
ДТЕК Енерго також сформував на зиму додаткову «подушку безпеки» з імпортного палива. На кінець року було доставлено з Польщі більшу половину із законтрактованих на увесь опалювальний сезон обсягів вугілля: 154 тис. тонн. Поставки продовжуються.
Машинобудування. Протягом минулого року для підтримання надійної роботи українських шахт машинобудівні підприємства ДТЕК Енерго виготовили та відремонтували 750 одиниць гірничо-шахтного обладнання, у т.ч. 15 нових прохідницьких та очисних комбайнів. Також протягом 2023 року машинобудівники забезпечили шахтарів 1,1 млн запчастин та комплектуючих.
Завдяки цьому обладнанню шахтарям вдалося видобувати вугілля на максимумі та підтримувати необхідні запаси палива для надійної роботи теплової генерації і української енергосистеми вцілому.
Детальніше про підсумки 2023 року, підготовку та проходження ДТЕК Енерго опалювального сезону за посиланням: Підготовка до ОЗП (dtek.com).