Найбільший ефект у питаннях енергозбереження в Німеччині вдається досягти завдяки індивідуальному заощадженню теплової енергії кожним із громадян. Тому освіта німців у питаннях енергоефективності вважається в країні обов’язковою, а всі будівлі в Німеччині мають «енергетичний паспорт», у якому вказано норми споживання нею енергії: починаючи від підігріву води й закінчуючи опаленням і вентиляцією. У свою чергу, в Україні, для того, щоби прищепити усвідомлене ставлення до енергозбереження українським дітям, компанія ДТЕК не тільки безкоштовно вчить школярів, а також заохочує їхні досягнення святами та подарунками. Цього року закінчення проекту «Енергоефективні школи» в Петропавлівській школі № 1 було приурочене до традиційного сімейно-шкільного свята «Наша каша спільна».
Свято вийшло дійсно великим і веселим. Учні 1–11 класів, батьки та викладачі спочатку зібралися на загальній лінійці, де кожен клас представив свою «енергетичну» команду. Учні пілотного класу, які з грудня минулого року вивчали курс енергозбереження, нагадали всім, як правильно економити енергоресурси, та похвалилися результатами. А далі почалася найприємніша частина святкової програми: ігри, танці, театральні постанови, багаття і видовищне фаєр-шоу.
Олена Коновалова, регіональний представник ДТЕК із соціального розвитку в регіоні Західний Донбас:
«Усі школи-учасниці проекту «Енергоефективні школи: нова генерація» в Західному Донбасі дуже яскраві, креативні та цікаві. Петропавлівська школа № 1 до цього проекту ставиться по-особливому. Вони стартували з феєричним запуском, який охопив усю школу від першокласників до випускників, включивши всі три шкільні поверхи. Їхня героїня Екозебра водила гостей планетами сьогодення та майбутнього. Зараз вони також не зменшують темпів, крім обов’язкової програми, шкільне життя постійно перебудовується під енергоефективний проект. Навіть свій традиційний сімейний захід «Наша каша» вони змогли організувати з енергоефективним присмаком. Сьогодні як заохочувальний подарунок від компанії ДТЕК ми подарували школі звукові колонки для інтерактивної дошки».
Катерина Лисенко, вчитель фізики та куратор проекту з енергоефективності в Петропавлівській школі № 1:
«Ми активно беремо участь у проекті з грудня минулого року, намагаємося донести інформацію до наших вихованців шляхом різних естафет, конкурсів, ігор та розваг. Вони мають розуміти, що діти — це майбутнє країни, від яких залежить наше подальше життя. Найбільшою проблемою на майбутнє залишається скінченність земної енергії. На сьогоднішньому сімейному святі ми ще раз поділилися з усіма школярами і їхніми батьками своїми енергоощадними напрацюваннями та енергонавичками».
Компанія ДТЕК проводить проект «Енергоефективні школи» з 2012 року. Мета цього освітнього заходу — розвинути в школярів 6–10-х класів усвідомлення цінності енергоресурсів і прищепити до них дбайливе ставлення. За три «хвилі» проекту в ньому взяли участь 216 шкіл у 24 населених пунктах по всій Україні. Від Західного Донбасу в проекті третьої хвилі 2016–2017 року бере участь 21 школа.