З огляду на те, що газове вугілля — це високореакційне паливо, що характеризується самозайманням, ключове завдання енергетиків було в гарантуванні безпеки виробництва. Енергетики провели масштабні роботи з модернізації пальників котла, встановлення систем пожежогасіння, запобігання скупченню на обладнанні вугільного легкозаймистого пилу, встановлення температурного та кисневого контролю в пилосистемі котла.
22 серпня, після завершення модернізації котла, енергетики ДТЕК Миронівська ТЕС почали пускові операції для тестування та налагодження систем пилоприготування й подавання палива з використанням вугілля газової групи. Сьогодні станція виробляє електроенергію в ОЕС України двома котлами на газовій марці вугілля для турбоагрегату № 5. На складі Миронівської ТЕС — 22,7 тисячі тонн вугілля, станом на 23 серпня в роботі котел № 10, переведений на марку Г, і турбогенератор № 5 з навантаженням 32 МВт відповідно до диспетчерського графіка.
«Максимальне використання потужностей ТЕС на марці Г — пріоритет для ДТЕК. Переведення котлоагрегату Миронівської ТЕС стало першим етапом планомірного переоснащення обладнання антрацитових ТЕС компанії на спалювання високореакційного вугілля. До початку осінньо-зимового періоду на спалювання вугілля марки Г буде переведено енергоблоки №№ 7 і 8 ДТЕК Придніпровської ТЕС. Це дасть змогу підприємствам теплової генерації надійніше балансувати енергосистему в умовах пікового енергоспоживання та сприяти зміцненню енергетичної незалежності України», — підкреслює директор із генерації електроенергії ДТЕК Енерго Сергій Куриленко.
Нагадаємо, що у зв’язку з блокадою антрацитове вугілля з Донбасу стало недоступним для використання на українських теплоелектростанціях. Україна взяла курс на енергонезалежність — заміщення імпортного антрациту вітчизняним газовим вугіллям. Для забезпечення стабільності роботи енергосистеми та безперервного постачання електроенергії споживачу, ДТЕК тимчасово імпортує 675 тис. тонн антрациту з ПАР, але разом із цим переводить антрацитові блоки на спалювання газового вугілля.
Теплоелектростанції ДТЕК, що працюють на газових марках вугілля, сьогодні несуть максимальне навантаження й на 27,3% покривають потреби України в електроенергії під час літнього піку споживання.