Для України це прецедент – демонтаж старого барабана із збереженням його цілісності та встановлення в проектне положення нового барабану. Складність операції полягає в розмірах устаткування – опустити та підняти на 41 м обладнання вагою 130 тонн та довжиною 22,5 м. цілісним комплексом технологічно надзвичайно складно.
Інвестиції в барабан склали більше 30 млн. гривень. Це один із етапів підвищення надійності електростанції для роботи в осінньо-зимовий період, коли станція буде працювати з посиленим навантаженням.
«Особливість реконструкції енергоблоку №10 полягає в заміні барабану. Реконструкція котельного устаткування підвищить коефіцієнт корисної дії котла до 90% та надійність роботи у пікові періоди. Зняти непошкодженим великогабаритне обладнання з висоти дванадцятиповерхівки і потім підняти нове в обмежених умовах - це технологічно складна задача з багатьма невідомими. Без права на помилку. ДТЕК силами внутрішнього підрядника успішно реалізував те, що ніхто ще не робив. Після реконструкції ми будемо мати енергоблок із покращеними техніко-економічними показниками, а споживачі – надійне постачання світла та тепла», - говорить Андрій Шувар, директор ДТЕК Бурштинської ТЕС.
Основним завданням реконструкції є збільшення потужності енергоблоку з 195 МВт до 210 МВт, підвищення його маневреності, автоматизації, зменшення викидів твердих часток золи до рівня європейських норм, продовження терміну служби обладнання на 15 років. В умовах аварійної ситуації демонтований барабан з енергоблоку №10 можливо використати на іншому енергоблоці.
Наразі триває заміна котельного устаткування, реконструкція турбіни, електрофільтра, електричного обладнання, системи контролю і керування. Упродовж року ремонти пройдуть на усіх енергоблоках. Головним результатом цьогорічної ремонтної кампанії стане безаварійна робота обладнання електростанції в осінньо-зимовий період, покращення техніко-економічних показників, зниження викидів шкідливих речовин в атмосферу.