13 березня ДТЕК Октябрська ЦЗФ відчинила двері для студентів і викладачів Білицького професійного ліцею. Збагачувачі познайомили гостей із технологічним процесом, розповіли, як рядове вугілля перетворюється у висококалорійний концентрат.
Вугільні пласти на українських шахтах стають дедалі тоншими. Тому під час видобування «чорного золота» вугільний комбайн захоплює не тільки корисне паливо, а й «порожню» непальну породу. Іноді в гірничій масі, яка піднімається шахтарями на-гора, до половини — це непотрібні домішки, які не горять. Відокремлюють їх від пального палива на збагачувальних фабриках, отримуючи під час цього вугілля-концентрат, яке потім надходить на теплоелектростанції для вироблення електроенергії. Цей процес і називається збагаченням рядового вугілля.
Студенти та викладачі не тільки побачили процес збагачення своїми очима, але познайомилися з професіоналами, які працюють на фабриці. Так у механічному цеху ЦЗФ головний механік фабрики Віталій Нестеренко детально розповів ліцеїстам про премудрості лише на перший погляд простої професії «електрослюсар черговий та з ремонту устаткування».
Секретами процесу збагачення рядового вугілля поділився начальник дільниці збагачення Сергій Курилюк, продемонструвавши всі стадії перетворення сировини у високоякісний концентрат. Студенти пройшли весь виробничий ланцюжок: від ям привізного вугілля піднялися через головний корпус на самий початок процесу збагачення — важкосередовищний гідроциклон, вивчили стрічкові конвеєри, роботу сепараторного колеса СКВП-32, грохота ГВЧ-62, флотомашини ФМУ, і фінальну операцію — завантаження в бункери збагаченого вугілля за допомогою скребкових конвеєрів.
«Ми любимо приймати гостей, — запевняє директор ДТЕК Октябрська ЦЗФ Костянтин Кітам. — Ще приємніше, коли приходить молодь. Професія збагачувача менш відома, ніж шахтарська. Тим часом саме збагачення — ключовий процес у підготуванні якісного палива для енергетики. Тут завжди відчуваєш важливість справи, яку робиш. Тому ми із задоволенням розповіли студентам про свою роботу».