Головна Новини Прес-релізи Одні з перших в Україні: три громади Дніпропетровщини затвердили програми економічної диверсифікації вугільних регіонів
Одні з перших в Україні: три громади Дніпропетровщини затвердили програми економічної диверсифікації вугільних регіонів
Одні з перших в Україні: три громади Дніпропетровщини затвердили програми економічної диверсифікації вугільних регіонів

За підтримки компанії ДТЕК Енерго на Дніпропетровщині три вугільні громади одними з перших в Україні затвердили Програми економічної диверсифікації і визначили пріоритети розвитку на найближчі роки. Програми розробили представники органів самоврядування разом з активними мешканцями, профспілками та підприємцями за підтримки експертів зі стратегічного планування, залучених ДТЕК Енерго.

Робочі групи у трьох шахтарських громадах – Миколаївській, Петропавлівській та Першотравенській, за допомогою експертів Агенції сталого розвитку АСТАР, - дослідили всі наявні ресурси регіону, проаналізували можливі напрямки розвитку та винесли свої пропозиції на розгляд мешканців. До програми розвитку включили заходи на перші три роки, розрахунки необхідних коштів та перелік можливих джерел фінансування.

Громади розробили профіль і сценарій розвитку – так, як це роблять у Європі. Для залучення коштів зробили інвестиційні паспорти українською та англійською мовами. Створили трифакторну модель інвестицій: скільки грошей потрібно інвестувати у кожний проєкт, які робочі місця за них можна відкрити, і які надходження до місцевих бюджетів від них варто очікувати.

«Ми готуємося до суспільних змін, неминучих при зміні економічного сценарію регіону. До Програми диверсифікації економіки Миколаївської громади включили ланцюги доданої вартості в трьох напрямках: виробництво кисломолочної продукції, виробництво та розширення ринку збуту гарбузових цукатів, розширення асортименту продуктів бджільництва. Наш потенціал – це, перш за все, люди. Наша земля, підприємці з громади і ті, хто веде свій бізнес на нашій території, можливості логістики для його ведення, – все це доводить, що ми спроможні до ефективної самостійної економічної діяльності, - відзначив Віктор Одоєвцев, сільський голова Миколаївки.

«Відмова від вуглевидобутку вимагає економічного перепрофілювання нашої території, щоб створити нові робочі місця та знайти джерела наповнення місцевого бюджету на альтернативу вуглевидобувним підприємствам, - сказав Іван Леонов, заступник голови з питань діяльності виконавчих органів Петропавлівської селищної ради. – Ми плануємо створити індустріальний парк на території шахти Ювілейна після завершення її роботи. На проммайданчику можливо розмістити біоетаноловий завод та великі тепличні комплекси. Петропавлівська громада бачить потенціал у вирощуванні, зберіганні та переробці фруктів та овочів. Будемо розвивати вже існуючі сервісні послуги з ремонту агротехніки зі своєї та сусідніх громад, розглядаємо запуск «зеленого маршруту» для туризму. Саме це передбачає Програма справедливої трансформації».

«Першотравенськ після закриття шахт буде розвиватися у нових реаліях, тому ми вже сьогодні шукаємо альтернативні джерела бюджетоутворення та інші шляхи і можливості для розвитку. Наша Програма передбачає вирішення питання тепломодернізації житлових будинків та об’єктів соціальної інфраструктури, пошук альтернативних джерел тепло- та водопостачання, створення нових робочих місць на заміну робочим місцям на вугільних підприємствах, створення доданої вартості у вже існуючих в місті бізнесах, - відзначила Оксана Вінницька, міський голова Першотравенська.

«ДТЕК Енерго, як соціально відповідальний бізнес, зацікавлений в тому, щоб після закриття шахт люди на цих територіях продовжували жити у гідних умовах. Тому ми першими в Україні взяли на себе відповідальність допомогти громадам заздалегідь визначити для себе джерела росту – нові економічні напрямки для розвитку бізнесу, щоб створити нові робочі місця, зберегти інфраструктуру та привабливість територій для проживання», - відзначив Ільдар Салєєв, генеральний директор ДТЕК Енерго.

З нового року втілювати програми у життя трьом громадам і надалі буде допомагати Агенція сталого розвитку АСТАР за підтримки компанії ДТЕК Енерго.

Наприкінці 2020 року шахтарське Добропілля у Донецькій області за підтримки ДТЕК Енерго стало першим з вугільних регіонів, який почав йти по шляху економічної диверсифікації. Координаційна рада з питань сталого енергетичного розвитку і справедливої трансформації при Добропільському міськвиконкомі прийняла до реалізації Програму економічної диверсифікації Добропільської ОТГ в умовах «зеленого переходу».

Наразі в Україні майже 70 мономіст залежать від індустрії теплової генерації. Це 1,3 млн робочих місць, 60% надходжень до бюджету формують саме вугільні підприємства.

25 Жовтня 2024
Новини та повідомлення З початку року машинобудівники ДТЕК Енерго виготовили 760 тисяч запчастин та 10 нових комбайнів для підтримання українського вуглевидобутку
15 Жовтня 2024
Новини та повідомлення ДТЕК Енерго виконав усі плани по підготовці до опалювального сезону
11 Жовтня 2024
Новини та повідомлення Шахтарі ДТЕК Енерго ввели в роботу 16 нових вугільних лав для стабільного забезпечення ТЕС паливом взимку
10 Жовтня 2024
Новини та повідомлення Олександра Фоменка призначено генеральним директором ДТЕК Енерго
08 Жовтня 2024
Новини та повідомлення Для надійнішого проходження опалювального сезону ДТЕК Енерго інвестував понад 2,3 млрд грн у ремонти та відновлення ТЕС
24 Вересня 2024
Новини та повідомлення З початку року машинобудівники ДТЕК Енерго виготовили 10 нових комбайнів та 683 тисячі запчастин для підтримання українського вуглевидобутку
19 Вересня 2024
Новини та повідомлення Енергетики вперше показали киянам, як виглядає обладнання ТЕС після російських ударів
11 Вересня 2024
Новини та повідомлення З початку року шахтарі ДТЕК Енерго ввели в роботу 14 нових вугільних лав, ще 12 лав планується
05 Вересня 2024
Новини та повідомлення З початку року ДТЕК Енерго інвестував понад 2,1 млрд грн у ремонти та відновлення ТЕС
28 Серпня 2024
Новини та повідомлення ДТЕК Енерго інвестував в український вуглевидобуток 17 млрд грн з початку повномасштабної війни