Усього у 20 міжрегіональних класах навчатимуться 240 школярів зі Львова, Івано-Франківська, Верхньої Липиці, Черчого, Ладижина, Енергодара, Вінниці, Дніпра, Добропілля, Білицького, Новодонецького, Ганнівки, Павлограда, Першотравенська, Тернівки, Межиріч. Об’єднання хлопців та дівчат із різних регіонів — не новина для проекту: минулого року перші такі класи вже пройшли освітній курс і показали високі результати. У цьому сезоні географію та склад учасників вирішили розширити. Школярі будуть не тільки разом вчитися, але і братимуть участь у спільних акціях, змагатимуться, їздитимуть один до одного в гості.
Енергоефективне навчання для бурштинських дітлахів вже почалося. Три школи міста приймали учнів з інших міст України. Учениця 10-го класу Бурштинської гімназії Тетяна Ігойна розповідає, що їй дала участь в проекті: «Тепер я знаю, на чому можна економити. Наприклад, якщо виходити з кімнати, потрібно завжди вимикати світло, краще приймати душ, аніж ванну, адже так більше можна зекономити води. Окрім цього, я також навчила раціонально використовувати енергію і своїх батьків».
Варто зазначити, що школи, які беруть участь у проекті, за статистикою вже під час навчання економлять близько 20% електроенергії. Саме тому цей проект вже називають загальнонаціональним трендом, і школярі з великим задоволенням беруть участь у ньому.
Курс проекту «Енергоефективні школи» сертифікований Міністерством освіти України і відповідає ключовим критеріям освітньої реформи в межах «Нової української школи».
Денис Шмигаль, директор ДТЕК Бурштинської ТЕС, запевняє, що головна мета проекту полягає у тому, щоб навчити дітей правильно використовувати та розпоряджатися енергією. «Чому проект розповсюджуються на дітей? Бо вони виростуть, і вони – нове покоління, яке буде берегти енергію. Також через дітей йде навчання і батьків, адже вони доносять ці знання в сім’ю. Окрім цього, діти вчаться бути відповідальними, правильно ставитися до енергетичних ресурсів. Проект важливий і тим, що він об’єднує країну - за підсумками зустрічей дітлахи разом висадили на території Бурштинської школи № 3 Алею миру».
Проект «Енергоефективні школи» підтримується мережею Глобального договору ООН - торік він став найкращим у номінації «Внесок у досягнення Мети сталого розвитку ООН № 12», а у 2015-му отримав гран-прі Всеукраїнського конкурсу «Найкращі соціальні проекти України».
Безкоштовна онлайн-платформа проекту — тут: energyschool.org.ua.