У середньому за добу на ДТЕК Добропільська ЦЗФ переробляють 12,4 тис. тонн рядового вугілля, яке піднімають на-гора на шахтах у Павлограді та Добропіллі.
«Шахта зсередини схожа на торт. Вугільні пласти, як бісквітні коржі, перемежовуються «кремом» — пластами породи. Українські шахти мають свою особливість — вугільні пласти дуже тонкі, — розповіла заступник директора з виробництва Надія Пономаренко. — Тому під час видобування вугілля комбайн разом із корисною копалиною захоплює й порожню не здатну горіти породу. Її може бути до половини в рядовому вугіллі, яке піднімається на поверхню. Завдання збагачувачів на спеціальному обладнанні прибрати цю породу з гірничої маси, щоб вийшло вугілля-концентрат із високою калорійністю».
Тримільйонну тонну на ЦЗФ Добропільська переробила зміна під керівництвом досвідченого та вимогливого начальника Олександра Котенка.
«Ми пишаємося своєю роботою, — каже Олександр Котенко, — знаємо, що наше вугілля-концентрат чекають на українських теплоелектростанціях. Тому намагаємося працювати на совість».
Генеральний директор ДТЕК Добропільська ЦЗФ Надія Судак впевнена, що колектив фабрики працює як єдиний механізм: «За кожною переробленою тонною стоїть злагоджена робота трудового колективу. Ми переступили тримільйонну межу достроково, завдяки професіоналізму колективу та повній віддачі кожного робітника. Ми розуміємо, наскільки важлива наша робота, і йдемо вперед, до нових виробничих перемог».
За останні 5 років продуктивність фабрики зросла на 17% завдяки інвестиціям у виробництво від компанії ДТЕК. Тільки з початку року ДТЕК направив на розвиток Добропільської ЦЗФ 58,3 млн грн. Заплановано, що за рік збагачувачі перероблять 4,2 млн тонн рядового вугілля.