Перше таке заняття відбулося у рамках програми «Покоління», яку започаткували на базі навчального центру електростанції. Мета програми – підготовка нових кваліфікованих кадрів для роботи ДТЕК Ладижинська ТЕС, навчання та відпрацювання потрібних для певної професії навичок.
Тетяна Сагаєва, в.о. керівника департаменту з управління персоналом ДТЕК Ладижинська ТЕС, сказала: «Наша задача – показати молоді напрямок, зорієнтувати, нагадати переваги професії і вигоди роботи саме на Ладижинській ТЕС. Вони повинні бути упевнені, що після закінчення вузу їм є куди іти працювати. Ми навчимо, направимо, додамо упевненості у майбутньому, потурбуємося, щоб вони розвивалися і підвищували кваліфікацію. Також гарантуємо хороший соціальний пакет та гідну зарплату».
Тож студенти-першокурсники вивчили професію електромонтера електроустаткування, познайомились із тренажером-симулятором енергоблоку в навчальному центрі, відвідали екскурсію і, звісно, ставили питання. Тепер, кажуть, мають уявлення про справжню енергетику і про те, як влаштована робота їхніх батьків, що також працюють на станції.
Наталя Прокопенко, викладач коледжу, упевнена, що такий проект – дуже потрібний, адже допомагає теперішнім студентам визначитись із фахом: «Я рада, що студенти побачили масштаби підприємства, поспілкувалися із фахівцями, це запорука успішного навчання та майбутньої продуктивної роботи. Перше заняття на базі Ладижинської ТЕС виявилось успішним, тож вірю у користь такої практики для всіх».
Нагадаємо, ДТЕК Ладижинська ТЕС – ключовий виробник електроенергії в Центральній Україні. Встановлена потужність ТЕС складає 1800 МВт. Кількість працівників сягає 1200 осіб. ДТЕК Ладижинська ТЕС як відокремлений підрозділ ДТЕК Західенерго входить у ТОП-3 найбільших платників податків Вінниччини; з 2012 року до червня 2018 року станція перерахувала до бюджетів усіх рівнів майже 1,4 млрд грн. Загальні соціальні інвестиції ДТЕК у Вінницьку область з 2011 по 2017 роки перевищили 333 млн грн.; вони охоплюють напрямки: енергоефективність, охорона здоров'я, соціально значуща інфраструктура, розвиток бізнес-середовища, підвищення активності громад.