Так, Олександр Топчій, помічник начальника дільниці №1, запропонував прямо під землею робити прямий профіль з демонтованих стійок аркового кріплення.
«Металеві стійки для кріплення тунелів-виробок ми використовуємо не по одному разу. Спочатку новими стійками кріпимо виробку. Потім, коли виробка вже не потрібна у виробничому процесі, ми стійки демонтуємо, пресуємо, щоб надати потрібну форму, і монтуємо вже в новому забої, – розповідає Олександр Топчій. – Раніше тільки на переміщення стійок з-під землі на поверхню і назад йшло до трьох днів. Але я запропонував прискорити процес. І прес для вирівнювання стійки ми розмістили прямо біля нового забою. У такий спосіб економимо час і гроші».
«Встановлення преса дозволило скоротити простої через очікування металів для кріплення сполучення штреку із забоєм лави і зменшило обсяги робіт з їх доставки», – підтверджує Олександр Брич, начальник дільниці з видобутку №2.
А Дмитро Дворниченко, начальник дільниці автоматизації, зв'язку та інформаційних технологій, удосконалив пропозицію своїх павлоградських колег: тепер під час відкриття вентиляційних дверей, що порушує режим провітрювання в очисному забої, звучить попереджувальний сигнал.
«Раніше, якщо хтось залишав відкритими вентиляційні двері, повітряний потік збивався, і вентиляція в лаві порушувалася. Через це підвищувалася концентрація метану, на це реагували датчики. А електропостачання в лаві аварійно відключалося, щоб не допустити спалаху. Відповідно, зупинявся видобуток вугілля. Нам доводилося витрачати на з'ясування причини зупинки дорогоцінний час. Тепер звуковий сигнал просто не дозволить залишити двері відкритими. Це і дисциплінує, і підвищує безпеку», – розповів Дмитро Дворниченко.
«Ми хочемо зробити виробничий процес не тільки ефективним, але й максимально безпечним, – зазначає Максим Івченко, головний технолог – начальник відділу операційних поліпшень ШУ Добропільське. – Для цього зробили більш яскравими й помітними об'єкти, які вимагають уваги. Наприклад, виділили обертові деталі механізмів, вузькі місця в проходах, засоби пожежного захисту. Використали для цього яскраві фарби, світловідбивні наклейки, зелені або червоні ліхтарі. Віримо, що в безпеці дрібниць не буває і ці заходи допоможуть нашим колегам зберегти своє здоров'я».
«Ідеї новаторів допомогли нам підготувати на шахті Алмазна виїмкову дільницю за кращими практиками компанії і зробити роботу гірників більш безпечною і ефективною, – говорить Олександр Ангеловський, директор ШУ Добропільське. – З нової лави ми вже видобули понад 100 тис. тонн вугілля. Працюємо з хорошим навантаженням, видобуваємо в середньому 2300 тонн на добу. Усього плануємо видобути з неї 1,25 млн тонн вугілля».